• PL
  • ENG
  • zawodnik

    09-11 APRIL 2021
    WARSAW

    zawodnik

    09-11 APRIL 2021
    WARSAW

    zawodnik

    09-11 APRIL 2021
    WARSAW

    zawodnik

    09-11 APRIL 2021
    WARSAW

    zawodnik

    09-11 APRIL 2021
    WARSAW

    zawodnik

    09-11 APRIL 2021
    WARSAW

    zawodnik

    09-11 APRIL 2021
    WARSAW

    zawodnik

    09-11 APRIL 2021
    WARSAW

    zawodnik

    09-11 APRIL 2021
    WARSAW

    mail whatsapp messenger instagram facebook youtube
    logotyplogotyplogotyplogotyplogotyplogotyplogotyplogotyplogotyp

    SCHEDULE AND VENUE

    VENUE

    Place of all NPC Worldwide competition (and check-in) in Poland.

    Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne

    City: Marki / next to Warsaw /
    Str. Wspólna 40, 05-270
    WhatsApp/Phone: +48 602 650 291  
    E-mail: office@ifbbpro.pl  
    Website: www.mcer.pl
    Navigation: https://maps.app.goo.gl/19DTRdgwV9LPF65S7

    The venue where the competition will take place is close to two airports: Chopin Airport in Warsaw (30 minutes) and Modlin airport (40 minutes).

    Recommened hotel:

    “Mistral” ⭐⭐⭐⭐

    https://hotelmistral.pl/

    The hotel is 1 km from the competition hall.



    International Poland Championships NPC Regional Qualifier



    CHECK-IN SCHEDULE

    (FRIDAY, 9 APRIL)

    ▪︎ Check-in hours: 11:00 – 20:00 (11am – 8pm)

    ▪︎ Women’s divisions: 11:00 – 15:00 (11am – 3pm)

    ▪︎ Men’s divisions: 15:30 – 20:00 (3:30am – 8pm)

    ▶️ Check-in hours for women’s divisions:

    ▪︎11:00 – 12:00 Women’s Wellness & Women’s Figure

    ▪︎12:00 – 12:30 Women’s Physique & Women’s Fitness & Women’s Bodybuilding

    ▪︎12:30 – 15:00 Women’s Bikini

    ▶️ Check-in hours for men’s divisions:

    ▪︎15:30 – 17:00 Men’s Bodybuilding

    ▪︎17:00 – 18:30 Men’s Classic Physique

    ▪︎18:30 – 20:00 Men’s Physique


    CONTEST SCHEDULE

    FIRST DAY OF THE CONTEST
    (SATURDAY, 10 APRIL)

    ▪︎ Category: Beginners, Novice (prejudging and finals)

    ▪︎ Men’s divisions: 11:00 – 16:00 (11am – 4pm)

    ▪︎ Break: 16:00 – 16:30 (4pm – 4:30pm)

    ▪︎ Women’s divisions: 16:30 – 20:00 (4:30pm – 8pm)

    ▪︎ Spray tanning: 8:00 – 20:00 (8am – 8pm)

    ▶️ The order of the competition (Saturday):

    ▪︎11:00 – 12:30 Men’s Physique

    Beginners, Novice, award ceremony

    ▪︎12:30 – 14:00 Men’s Classic Physique

    Beginners, Novice, award ceremony

    ▪︎14:00 – 16:00 Men’s Bodybuilding

    Beginners, Novice, award ceremony

    ▪︎16:00 – 16:30 BREAK

    ▪︎16:30 – 17:00 Women’s Wellness

    Beginners, Novice, award ceremony

    ▪︎17:00 – 17:30 Women’s Figure

    Beginners, Novice, award ceremony

    ▪︎17:30 – 18:00 Women’s Physique

    Beginners, Novice, award ceremony

    ▪︎18:00 – 18:15 Women’s Fitness

    Beginners, Novice, award ceremony

    ▪︎18:15 – 18:30 Women’s Bodybuilding

    Beginners, Novice, award ceremony

    ▪︎18:30 – 20:00 Women’s Bikini

    Beginners, Novice, award ceremony

     

    SECOND DAY OF THE CONTEST

    (SUNDAY, 11 APRIL)

    ▪︎ Category: Juniors, Masters, Open (prejudging and finals)

    ▪︎ Men’s divisions: 11:00 – 16:00 (11am – 4pm)

    ▪︎ Break: 16:00 – 16:30 (4pm – 4:30pm)

    ▪︎ Women’s divisions: 16:30 – 20:00 (4:30pm – 8pm)

    ▪︎ Spray tanning: 8:00 – 20:00 (8am – 8pm)

    ▶️ The order of the competition (Sunday):

    ▪︎11:00 – 12:30 Men’s Physique

    Juniors, Masters, Open, award ceremony

    ▪︎12:30 – 14:00 Men’s Classic Physique

    Juniors, Masters, Open, award ceremony

    ▪︎14:00 – 16:00 Men’s Bodybuilding

    Juniors, Masters, Open, award ceremony

    ▪︎16:00 – 16:30 BREAK

    ▪︎16:30 – 17:00 Women’s Wellness

    Juniors, Masters, Open, award ceremony

    ▪︎17:00 – 17:30 Women’s Figure

    Juniors, Masters, Open, award ceremony

    ▪︎17:30 – 18:00 Women’s Physique

    Juniors, Masters, Open, award ceremony

    ▪︎18:00 – 18:15 Women’s Fitness

    Juniors, Masters, Open, award ceremony

    ▪︎18:15 – 18:30 Women’s Bodybuilding

    Juniors, Masters, Open, award ceremony

    ▪︎18:30 – 20:00 Women’s Bikini

    Juniors, Masters, Open, award ceremony


    NPC Champions Cup PRO Qualifier
    &
    International Cup of Poland
    NPC Regional Qualifier


    CHECK-IN SCHEDULE

    (FRIDAY, 14 May)

    ▪︎ Check-in hours: 11:00 – 20:00 (11am – 8pm)

    ▪︎ Women’s divisions: 11:00 – 15:00 (11am – 3pm)

    ▪︎ Men’s divisions: 15:30 – 20:00 (3:30pm – 8pm)

    ▶️ Check-in hours for women’s divisions:

    ▪︎11:00 – 12:00 Women’s Wellness & Women’s Figure

    ▪︎12:00 – 12:30 Women’s Physique & Women’s Fitness & Women’s Bodybuilding

    ▪︎12:30 – 15:00 Women’s Bikini

    ▶️ Check-in hours for men’s divisions:

    ▪︎15:30 – 17:00 Men’s Bodybuilding

    ▪︎17:00 – 18:30 Men’s Classic Physique

    ▪︎18:30 – 20:00 Men’s Physique

    CONTEST SCHEDULE

    FIRST DAY OF THE CONTEST
    (SATURDAY, 15 MAY)

    ▪︎ Category in the Regional Qualifier contest (Saturday):

    Beginners, Novice, Open (prejudging and finals)

    ▪︎ Men’s divisions: 11:00 – 16:00 (11am – 4pm)

    ▪︎ Break: 16:00 – 16:30 (4pm – 4:30pm)

    ▪︎ Women’s divisions: 16:30 – 20:00 (4:30pm – 8pm)

    ▪︎ Spray tanning: 8:00 – 20:00 (8am – 8pm)

    ▶️ The order of the competition (Saturday):

    ▪︎11:00 – 12:30 Men’s Physique

    Beginners, Novice, Open, award ceremony

    ▪︎12:30 – 14:00 Men’s Classic Physique

    Beginners, Novice, Open, award ceremony

    ▪︎14:00 – 16:00 Men’s Bodybuilding

    Beginners, Novice, Open, award ceremony

    ▪︎16:00 – 16:30 BREAK

    ▪︎16:30 – 17:00 Women’s Wellness

    Beginners, Novice, Open, award ceremony

    ▪︎17:00 – 17:30 Women’s Figure

    Beginners, Novice, Open, award ceremony

    ▪︎17:30 – 18:00 Women’s Physique

    Beginners, Novice, Open, award ceremony

    ▪︎18:00 – 18:15 Women’s Fitness

    Beginners, Novice, Open, award ceremony

    ▪︎18:15 – 18:30 Women’s Bodybuilding

    Beginners, Novice, Open, award ceremony

    ▪︎18:30 – 20:00 Women’s Bikini

    Beginners, Novice, Open, award ceremony

     

    SECOND DAY OF THE CONTEST

    (SUNDAY, 11 APRIL)


    ▪︎ Category in Regional Qualifier contest (Sunday):

    Juniors, Masters (prejudging and finals)

    ▪︎ Category in PRO Qualifier contest (Sunday):

    Novice PQ, Open PQ (prejudging and finals)

    ▪︎ Men’s divisions: 11:00 – 16:00 (11am – 4pm)

    ▪︎ Break: 16:00 – 16:30 (4pm – 4:30pm)

    ▪︎ Women’s divisions: 16:30 – 20:00 (4:30pm – 8pm)

    ▪︎ Spray tanning: 8:00 – 20:00 (8am – 8pm)

    ▶️ The order of the competition (Sunday):

    ▪︎11:00 – 12:30 Men’s Physique

    Juniors, Masters, Novice PQ, Open PQ, award ceremony

    ▪︎12:30 – 14:00 Men’s Classic Physique

    Juniors, Masters, Novice PQ, Open PQ, award ceremony

    ▪︎14:00 – 16:00 Men’s Bodybuilding

    Juniors, Masters, Novice PQ, Open PQ, award ceremony

    ▪︎16:00 – 16:30 BREAK

    ▪︎16:30 – 17:00 Women’s Wellness

    Juniors, Masters, Novice PQ, Open PQ, award ceremony

    ▪︎17:00 – 17:30 Women’s Figure

    Juniors, Masters, Novice PQ, Open PQ, award ceremony

    ▪︎17:30 – 18:00 Women’s Physique

    Juniors, Masters, Novice PQ, Open PQ, award ceremony

    ▪︎18:00 – 18:15 Women’s Fitness

    Juniors, Masters, Novice PQ, Open PQ, award ceremony

    ▪︎18:15 – 18:30 Women’s Bodybuilding

    Juniors, Masters, Novice PQ, Open PQ, award ceremony

    ▪︎18:30 – 20:00 Women’s Bikini

    Juniors, Masters, Novice PQ, Open PQ, award ceremony


    ▶️ Important information for athletes and coaches.

    ▪︎ Athletes should appear at the backstage minimum 30 minutes before the scheduled start of their division.

    ▪︎ Competitors receive their starting numbers at check-in (Friday).

    ▪︎ The official schedule of the contest and the height and weight categories in each division will be announced to competitors after check-in on Friday.

    ▪︎ Each day of the contest one division will be played in one separate block (e.g. juniors, masters, seniors of Men’s Physique), followed by award ceremony. The next division starts after finishing of the award ceremony of the previous division.

    ▪︎ During the verification/check-in on Friday, all competitors receive identification bands authorizing them and their coaches or accompanying persons to enter the competition hall and the backstage.

    ▪︎ Backstage tickets for coaches or accompanying persons can be booked during registration on the competition website. During the verification/check-in on Friday, it may not be possible anymore due to the limited number of competitors and accompanying persons who can stay at the competition venue. Therefore, we ask the athletes to book tickets for their coaches and accompanying persons during the online registration on the competition website.

    Recommened Hotel:

    Hotel “Mistral” ⭐⭐⭐⭐

    https://www.hotelmistral.pl

    Str. Słoneczna 1

    05-270 Marki / next to Warsaw /

    Phone: +48 22 781 27 54

    e-mail: info@hotelmistral.pl

    Facebook:  www.facebook.com/mistralmarki

    Instagram: www.instagram.com/hotel_mistral

    The hotel is located 1 km from the Venue.

    Navigation: https://maps.app.goo.gl/H74QuCx2jRJr2BeKA

    Other hotels near Venue (7-10 km):

    ▪︎Hotel “Trylogia”

    http://hoteltrylogia.pl/mobile/en/

    ▪︎Hotel “Mansor”

    https://mansor.pl

    ▪︎Hotel “Fotex”

    https://noclegi-fotex.business.site

    Udostępnij na facebooku!

    Sponsors and partners of festival

    sponsor-logo
    sponsor-logo
    sponsor-logo
    sponsor-logo
    sponsor-logo
    sponsor-logo
    sponsor-logo
    sponsor-logo
    sponsor-logo
    sponsor-logo
    sponsor-logo
    sponsor-logo
    sponsor-logo
    sponsor-logo
    sponsor-logo
    sponsor-logo
    sponsor-logo
    sponsor-logo
    sponsor-logo
    sponsor-logo
    sponsor-logo
    sponsor-logo
    sponsor-logo
    sponsor-logo
    sponsor-logo
    sponsor-logo
    sponsor-logo
    sponsor-logo
    sponsor-logo
    sponsor-logo
    sponsor-logo
    sponsor-logo

    TIME LEFT TO FESTIVAL:

    23 - 25 OCTOBER
    2020
    NOWY DWÓR MAZOWIECKI

    Show Buttons
    Hide Buttons