• We found that your browser prefers different language than Polish. Please select prefered language.

    PL
    ENG
    zawodnik

    ZMIANA DATY
    WIĘCEJ INFORMACJI WKRÓTCE

    zawodnik

    ZMIANA DATY
    WIĘCEJ INFORMACJI WKRÓTCE

    zawodnik

    ZMIANA DATY
    WIĘCEJ INFORMACJI WKRÓTCE

    zawodnik

    ZMIANA DATY
    WIĘCEJ INFORMACJI WKRÓTCE

    zawodnik

    ZMIANA DATY
    WIĘCEJ INFORMACJI WKRÓTCE

    zawodnik

    ZMIANA DATY
    WIĘCEJ INFORMACJI WKRÓTCE

    zawodnik

    ZMIANA DATY
    WIĘCEJ INFORMACJI WKRÓTCE

    zawodnik

    ZMIANA DATY
    WIĘCEJ INFORMACJI WKRÓTCE

    mail whatsapp messenger instagram facebook youtube
    logotyp logotyp logotyp logotyp logotyp logotyp logotyp logotyp logotyp logotyp logotyp logotyp

    Debiuty NPC Q&A

    NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA DOTYCZĄCE STARTU

    W DEBIUTACH FEDERACJI NPC WORLDWIDE

    Film informujący i opisujący rejestrację on-line na wybrane zawody, sposób opłacenia licencji członka NPC Worldwide oraz pokazujący proces weryfikacji zawodników (athlete’s check-in) dzień przed zawodami.

    Zobacz film na youtube

    Kanał YouTube oficjalnego podcastu federacji NPC Worldwide & IFBB Professional League Poland.
    Na naszym kanale zobaczysz wiele ciekawych i zarazem merytorycznych wywiadów z trenerami, dietetykami, sędziami, zawodnikami NPC i IFBB PRO, obsługą naszych zawodów oraz z osobami związanymi w różny sposób z kulturystyką, branżą fitness, a przede wszystkim z naszą federacją. Zapraszamy!

    OFICJALNY PODCAST NPC IFBB PRO POLAND

    1. Co muszę zrobić aby wystąpić w moich pierwszych zawodach federacji NPC Worldwide w Polsce?

    Odpowiedź:
    W pierwszej kolejności warto zapoznać się z Regulaminem Zawodów 
    https://ifbbpro.com.pl/regulamin-zawodow/
    oraz Harmonogramem Zawodów 
    https://ifbbpro.com.pl/harmonogram-zawodow-schedule/

    Aby wystartować w wybranych zawodach, należy zarejestrować się na nie poprzez formularz rejestracyjny on-line. Aby otworzyć formularz rejestracyjny trzeba wybrać odpowiedni przycisk na stronie głównej zawodów i federacji w Polsce znajdujący się tuż pod grafiką banera zawodów, w których chcesz wziąć udział. Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego należy go wysłać naciskając przycisk „WYŚLIJ ZGŁOSZENIE” na samym dole ostatniej strony formularza. Po wysłaniu formularza rejestracyjnego otrzymasz potwierdzenie rejestracji na podanego w formularzu rejestracyjnym maila kontaktowego. Jeśli po wysłaniu formularza rejestracyjnego nie otrzymasz w ciągu 10 minut potwierdzenia rejestracji, to skontaktuj się z biurem zawodów pisząc wiadomość na [email protected] oraz na WhatsApp: +48 602 650 291. Resztę formalności załatwisz w biurze zawodów w dniu weryfikacji, która odbywa się dzień przed zawodami w piątek.


    2. Czy rejestracja on-line na zawody jest obowiązkowa?

    Odpowiedź:
    Tak. Rejestracja on-line poprzez formularz rejestracyjny jest obowiązkowa dla wszystkich zawodników.


    3. Do kiedy możliwa jest rejestracja on-line na zawody?

    Odpowiedź:
    Rejestrację on-line rozpoczynamy 60 dni przed datą wybranych zawodów, a kończymy we wtorek o godzinie 22:00 w tygodniu, w którym odbywają się wybrane przez zawodnika mistrzostwa.


    4. Co mam zrobić jeśli błędnie wypełnię formularz rejestracyjny?

    Odpowiedź:
    Jeśli błędnie podałeś jakieś dane w formularzu rejestracyjnym (mail kontaktowy, konkurencje sylwetkowe, kategorie główne, wagę, wzrost), nie zarezerwowałeś jakiejś usługi dodatkowej itp. to możesz ponownie (poprawnie) wypełnić formularz rejestracyjny i go wysłać. Po otrzymaniu Twojego nowego formularza rejestracyjnego poprzedni (błędny) formularz usuniemy z naszego systemu. Jeśli zbyt późno zorientujesz się, że popełniłeś jakiś błąd, to będziesz mógł go poprawić w dniu weryfikacji w piątek przed zawodami w biurze zawodów.


    5. W formularzu rejestracyjnym podałem tylko jedną kategorię główną (Beginner), w której planowałem wystąpić. Dowiedziałem się jednak od trenera, że nie mogę w niej wystąpić bo nie spełniam jej kryteriów podanych w „Regulaminie Zawodów”. Chcę ją więc zamienić na inną kategorię główną (Novice) oraz dodać jeszcze dwie kolejne kategorie główne (Junior i Open). Czy jest to możliwe i jak mam to zrobić?

    Odpowiedź:
    Tak. Jest to możliwe. Najprościej będzie jak poinformujesz o tym w dniu weryfikacji (w piątek) szefową biura zawodów, która sprawdza Twoje dokumenty i załatwia wszystkie formalności związane ze startem. Będzie wtedy możliwa zmiana kategorii oraz dodanie dwóch kolejnych. Podczas weryfikacji możesz dopłacić gotówką należność za start w pozostałych dwóch kategoriach. Podczas weryfikacji możesz również zarezerwować i opłacić inne dodatkowe usługi tj.: brązowienie natryskowe, pakiet multimedialny (zdjęcia i filmy ze sceny w wysokiej jakości), wejściówki na backstage i bilety na widownię dla osób towarzyszących, makijaż i czesanie.


    6. Ile kosztuje start w zawodach?

    Odpowiedź:
    Opłaty startowe za wybrane kategorie główne oraz ceny usług dodatkowych tj.: brązowienia natryskowego, zdjęć i filmów ze sceny zawodów, licencji członkowskiej federacji NPC Worldwide, wejściówek na backstage dla osób towarzyszących są podane w formularzu rejestracyjnym na kolejnych jego stronach.


    7. Czy możliwa jest rezygnacja ze startu w zawodach po rejestracji on-line?

    Odpowiedź:
    Tak. Zgodnie z „Regulaminem Zawodów” zawodnik ma prawo zrezygnować ze startu w zawodach, na które się zarejestrował aż do dnia weryfikacji. Należy o tym poinformować jak najszybciej biuro zawodów wysyłając wiadomość mailową na adres [email protected] oraz wiadomość tekstową na WhatsApp/telefon: +48 602 650 291. Jeśli zawodnik dokonał już przelewu on-line za start w zawodach i za dodatkowe usługi, to cała kwota zostanie przeniesiona na wybrane przez zawodnika zawody NPC odbywające się w Polsce w ciągu najbliższych 12 miesięcy.


    8. Co to jest licencja członka NPC Worldwide i czy muszę ją mieć aby wystąpić w Debiutach NPC (kategorie główne: True Novice, Beginner, Novice) lub w innych kategoriach głównych zawodów NPC Worldwide w Polsce i za granicą?

    Odpowiedź:
    Każdy zawodnik startujący w dowolnych zawodach federacji NPC Worldwide w Polsce i za granicą ma obowiązek posiadania aktualnej w danym roku kalendarzowym licencji członkowskiej NPC Worldwide w trakcie zawodów. Opłata licencyjna jest wnoszona bezpośrednio na konto federacji światowej NPC Worldwide. Licencję taką można wyrobić i opłacić na dwa sposoby: (1) podczas rejestracji on-line (przy wyborze tej opcji licencję NPC odbierzesz podczas weryfikacji w piątek) lub (2) samodzielnie wyrobić, opłacić i pobrać na smartfona poprzez stronę federacji światowej. Dodatkowe informacje na temat samodzielnego wyrobienia licencji członkowskiej NPC Worldwide znajdują się na naszej stronie w zakładce „LICENCJA NPC WORLDWIDE”:

    https://ifbbpro.com.pl/licencja-npc-worldwide/


    9. Na czym polega weryfikacja, kiedy się odbywa i czy jest obowiązkowa? Co muszę mieć ze sobą na weryfikacji?

    Odpowiedź:
    Podczas weryfikacji obsługa biura zawodów sprawdza: dane zawodnika (dokument tożsamości), mierzy wzrost i/lub wagę jeśli jest to wymagane w wybranej konkurencji sylwetkowej. W trakcie weryfikacji wydawane są opaski identyfikacyjne na nadgarstek dla zawodnika i osób towarzyszących zawodnikowi na backstage, numerek startowy (jeden dla wszystkich kategorii, w których zawodnik startuje), certyfikat uczestnictwa w zawodach, pobierane są opłaty startowe (jeśli zawodnik podczas rejestracji on-line wybrał płatność gotówką podczas weryfikacji), przekazujemy też zawodnikom pakiety startowe od sponsorów zawodów. Weryfikacja zawodników jest obowiązkowa i odbywa się dzień przed zawodami w piątek. Harmonogram weryfikacji dla poszczególnych konkurencji sylwetkowych jest podany w zakładce „Harmonogram Zawodów i Weryfikacji”: https://ifbbpro.com.pl/harmonogram-zawodow-schedule/
    Na weryfikację trzeba przynieść: dokument tożsamości, wiadomość mailową z potwierdzeniem rejestracji (na smartfonie lub w formie wydruku na kartce), potwierdzenie opłat startowych na smartfonie (jeśli był wykonywany przelew), licencję członkowską NPC Worldwide na bieżący rok w formie elektronicznej (jeśli zawodnik sam ją wyrobił, opłacił i ją pobrał ze strony federacji światowej w formie elektronicznej na smartfona).
    Jeśli zawodnik startuje w konkurencjach sylwetkowych, w których wykonywany jest program dowolny (Men’s Bodybuilding, Men’s Classic Physique, Women’s Fitness, Women’s Physique, Women’s Bodybuilding), to powinien przynieść na weryfikację muzykę do programu dowolnego (maksymalny czas trwania utworu wynosi 60 sekund). Utwór muzyczny musi być nagrany na nośniku Pendrive (jedyny akceptowany nośnik) w formacie Mp3 oraz jako jedyny plik na tym nośniku. Jeśli zawodnik zapomni przynieść na weryfikację Pendrive z utworem muzycznym lub nie będzie można odtworzyć dostarczonego utworu z przyczyn technicznych, to zawodnik będzie wykonywał program dowolny do muzyki dostarczonej przez Organizatora zawodów. Nie akceptujemy utworów muzycznych przysyłanych drogą mailową, w formie linku do pobrania lub przyniesionych na innych nośnikach lub w innym formacie.


    10. Czy mogę zapłacić za wybrane kategorie, brązowienie natryskowe i wejściówkę na backstage dla trenera gotówką w dniu weryfikacji?

    Odpowiedź:
    Tak. Można zapłacić za start w zawodach i za usługi dodatkowe gotówką podczas weryfikacji. W trakcie wypełniania formularza rejestracyjnego na wybrane zawody zawodnik powinien wybrać jedną z trzech dostępnych form płatności: (1) przelew bankowy na konto podane w formularzu rejestracyjnym, (2) płatność PayPal lub (3) płatność gotówką podczas weryfikacji. Swój wybór zawodnik zaznacza na ostatniej stronie formularza rejestracyjnego. Jeśli zawodnik będzie dokonywał dodatkowych opłat podczas weryfikacji, to będą one przyjmowane tylko gotówką w PLN lub Euro. Na weryfikacji w piątek nie przyjmujemy płatności on-line: kartą kredytową, kartą płatniczą, przelewem bankowym, PayPal, Revolut, Blikiem.


    11. Jak mogę zapłacić za start w zawodach NPC?

    Odpowiedź:
    Każdy zawodnik podczas rejestracji on-line na zawody ma możliwość wyboru jednej z trzech dostępnych form płatności: (1) klasyczny przelew bankowy, (2) płatność PayPal lub (3) płatność gotówką podczas weryfikacji.
    Swój wybór zawodnik zaznacza na ostatniej stronie formularza rejestracyjnego. Jeśli zawodnik będzie dokonywał dodatkowych opłat podczas weryfikacji, to będą one przyjmowane tylko gotówką w PLN lub Euro.


    12. Czy potrzebuję aktualnych badań lekarskich i jakiego zaświadczenia od lekarza sportowego aby móc brać udział w zawodach NPC?

    Odpowiedź:
    Nie. Każdy zawodnik startuje na własną odpowiedzialność (deklaruje to w formularzu rejestracyjnym) i w związku z tym nie wymagamy przedstawienia żadnych dokumentów lub badań informujących o stanie zdrowia zawodnika. Zalecamy aby każdy zawodnik skontrolował swój stan zdrowia u lekarza specjalisty lub u lekarza sportowego kilka lub kilkanaście dni przed zawodami.


    13. Czy jeśli mam obecnie 17 lat i 11 miesięcy, to mogę startować w zawodach NPC? Jeśli tak, to w jakich kategoriach wiekowych mogę brać udział?

    Odpowiedź:
    Zgodnie z przepisami federacji NPC Worldwide (obowiązującymi na całym świecie od 1 stycznia 2024 roku) do startu w zawodach (w dowolnej kategorii głównej) mogą być dopuszczeni zawodnicy, którzy najpóźniej w dniu zawodów mają minimum 18 lat (są pełnoletni). Nie jest więc już możliwy start zawodników młodszych, nawet za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego, tak jak to miało miejsce do roku 2024. W kategorii wiekowej Junior mogą brać udział zawodnicy, którzy w dniu zawodów mają minimum 18 lat oraz do dnia zawodów nie będą obchodzili 24 urodzin. W kategorii Teenager (nastolatek) mogą brać udział zawodnicy, którzy w dniu zawodów mają minimum 18 lat oraz do dnia zawodów nie będą obchodzili 20 urodzin. W pozostałych kategoriach głównych: True Novice, Beginner, Novice, Open mogą brać udział zawodnicy, którzy w dniu zawodów mają minimum 18 lat. Nie ma w tych kategoriach głównych podziału na kategorie wiekowe ani też górnej granicy wieku.


    14. Czy zawodnik może zostać niedopuszczony do startu w zawodach NPC?

    Odpowiedź:
    Teoretycznie jest to możliwe, ale w praktyce nie mieliśmy takiej sytuacji na naszych zawodach. Zawodnik może zostać niedopuszczony do startu w zawodach jeśli nie spełnia warunków i formalności związanych z rejestracją on-line na zawody opisanych w „Regulaminie Zawodów”, nie poddał się weryfikacji do momentu oficjalnego rozpoczęcia zawodów, spóźnił się na start w swojej kategorii, jest nieprzygotowany do startu (np. nie posiada odpowiedniego stroju startowego zgodnego z regulaminem), jest chory lub niedysponowany i jest to widoczne, zachowuje się „niesportowo” przed zawodami, podczas weryfikacji, przed wyjściem na scenę lub w trakcie trwania zawodów. Decyzję o niedopuszczeniu zawodnika do startu może podjąć Organizator zawodów, Szefowa Biura zawodów lub Sędzia Główny zawodów.


    15. Czy na zawodach NPC dostępna jest usługa brązowienia natryskowego czy też muszę nakładać brązer samodzielnie?

    Odpowiedź:
    Na każdych naszych zawodach jest dostępna usługa brązowienia natryskowego na backstage od rana aż do zakończenia zawodów. Jest ona wykonywana przez naszego stałego partnera firmę Sklep Zawodnika. Usługa jest wykonywana oryginalnymi produktami marek ProTan lub Jan Tana (do wyboru). Telefon/WhatsApp kontaktowy do menagera firmy brązującej: +48 604 414 123
    Podczas rejestracji on-line na wybrany konkurs, każdy zawodnik może zarezerwować (zaznaczyć taką opcję na jednej z podstron formularza rejestracyjnego na zawody) usługę brązowienia natryskowego. Podczas weryfikacji w piątek przed zawodami przedstawiciel firmy brązującej ustala indywidualnie z zawodnikiem godzinę i inne szczegóły dotyczące brązowienia biorąc pod uwagę harmonogram zawodów. Cena usługi jest podana w formularzu rejestracyjnym i można ją uregulować przelewem on-line podczas rejestracji on-line lub w dniu weryfikacji gotówką. Usługę można również zarezerwować i opłacić gotówką bezpośrednio podczas weryfikacji w piątek.


    16. Czy na zawodach NPC dostępna jest usługa makijażu i modelowania włosów?

    Odpowiedź:
    Tak. Na każdych naszych zawodach jest dostępna usługa makijażu oraz modelowania włosów. Usługę wykonuje na głównym backstage zawodów nasz stały, oficjalny partner firma „Stage Look”. Kontakt i rezerwacja miejsc:
    ▪︎ Stage Look – Anna Lukas
    ▪︎ Telefon/WhatsApp: +48 504 816 922
    ▪︎ Instagram: @annalukas.stagelook i @anialookasova

    Zalecamy, aby dokonać rezerwacji tych usług kilka tygodni lub najpóźniej kilkanaście dni przed zawodami ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. Na weryfikacji w piątek jest obecna przedstawicielka firmy „Stage Look”, u której można potwierdzić wszystkie szczegóły dotyczące zakresu usług, opłacić je i dopasować czas ich wykonania do harmonogramu zawodów lub do czasu wykonywania usługi brązowienia natryskowego.
    Zawodniczki korzystające z własnego serwisu makijażu i/lub modelowania włosów są zobowiązane do wykonania go poza terenem obiektu zawodów.


    17. Czym różnią się kategorie główne w Debiutach Regional: True Novice, Beginner i Novice? Czym różnią się kategorie główne w Debiutach PQ: True Novice PQ, Beginner PQ i Novice PQ?

    Odpowiedź:
    Reguły i kryteria uczestnictwa we wszystkich kategoriach głównych rozgrywanych w konkursach federacji NPC Worldwide w Polsce (również w kategoriach dla debiutantów), są podane i bardzo precyzyjnie wyjaśnione w „Regulaminie Zawodów” oraz dodatkowo na pierwszej stronie każdego formularza rejestracyjnego na zawody. https://ifbbpro.com.pl/regulamin-zawodow/


    18. Czy mogę startować w kilku kategoriach głównych i w kilku konkurencjach sylwetkowych jednocześnie? Chciałabym wystartować w nowej konkurencji sylwetkowej Fit Model oraz ewentualnie w konkurencji sylwetkowej Bikini?

    Odpowiedź:
    Tak.
    ■ Każdy zawodnik ma prawo jednoczesnego startu w kilku konkurencjach sylwetkowych (np. Bodybuilding i Classic Physique) oraz w kilku kategoriach głównych (np. True Novice, Beginner, Novice, Teenager, Junior, Master, Open) jeśli tylko spełnia ich wymogi i kryteria podane w „Regulaminie Zawodów”.

    Każdy zawodnik ma do wyboru 10 konkurencji sylwetkowych (divisions):
    • Women’s Fit Model (*)
    • Women’s Bikini
    • Women’s Wellness
    • Women’s Figure
    • Women’s Physique
    • Women’s Bodybuilding
    • Women’s Fitness (Fitness Gimnastyczne)
    • Men’s Physique
    • Men’s Classic Physique
    • Men’s Bodybuilding

    ▪︎ Prawie każdy zawodnik ma prawo wystąpić jednocześnie w tych samych zawodach w kilku (1, 2 lub 3) konkurencjach sylwetkowych (dywizjach).

    (*) Wyjątek od tej zasady stanowi nowa konkurencja sylwetkowa przeznaczona dla kobiet o nazwie WOMEN’S FIT MODEL. Wybierając tę konkurencję sylwetkową nie można równocześnie wybrać drugiej, innej konkurencji sylwetkowej w tych zawodach tj. Bikini, Wellness itd. W kategorii FIT MODEL można oczywiście (tak jak w innych konkurencjach sylwetkowych) brać równocześnie udział w kilku kategoriach głównych spośród: True Novice, Beginner, Novice, Junior, Master, Open (Senior). W kolejnych zawodach można ewentualnie zmienić kategorię Fit Model na inną np. Bikini.

    ▪ Regulamin i kryteria sędziowania w konkurencji sylwetkowej FIT MODEL: https://npcnewsonline.com/fit-model-division-rules

    W każdej konkurencji sylwetkowej (division) zawodnik ma do wyboru 6 kategorii głównych (categories):
    • True Novice
    • Beginner
    • Novice
    • Junior
    • Master
    • Open (Senior)

    Każdy zawodnik ma prawo wystąpić w dowolnej ilości (1, 2, 3, 4 lub 5) kategorii głównych (categories) w wybranych przez siebie konkurencjach sylwetkowych (divisions), jeśli tylko spełnia ich zasady i kryteria startu podane poniżej.

    Dla przykładu zawodnik, który w tym roku kalendarzowym będzie obchodził 35 urodziny 25 grudnia i pierwszy raz będzie brał udział w zawodach federacji NPC Worldwide 26 kwietnia oraz chce wystartować jednocześnie w dwóch konkurencjach sylwetkowych: Men’s Bodybuilding oraz Classic Physique, może zgodnie z regulaminem wystartować jednocześnie aż w 10 kategoriach głównych – w 5 kategoriach głównych w każdej z 2 konkurencji sylwetkowych:
    • True Novice Bodybuilding oraz True Novice Classic Physique
    • Beginner Bodybuilding oraz Beginner Classic Physique
    • Novice Bodybuilding oraz Novice Classic Physique
    • Master Bodybuilding oraz Master Classic Physique
    • Open Bodybuilding oraz Open Classic Physique.

    ▪︎ Kategoria wzrostowa lub kategoria wagowa (class), w której zawodnik będzie ostatecznie występował, ustalana jest podczas weryfikacji przed zawodami na podstawie pomiaru wzrostu i/lub wagi.


    19. Czy jeśli startowałem kilka lat temu w zawodach (Debiutach i Mistrzostwach Polski) innej federacji to mogę wystartować w Debiutach NPC?

    Odpowiedź:
    Tak. Jeśli startowałeś w zawodach innych federacji niż NPC Worldwide lub brałeś udział w zawodach nie związanych z żadną z federacji, to możesz wystartować w Debiutach NPC w kategoriach głównych True Novice, Beginner oraz Novice. Oczywiście możesz równocześnie wystartować tego samego dnia w pozostałych kategoriach głównych: Teenager, Junior, Master oraz Open (Senior).


    20. Kiedy powinienem pojawić się na hali zawodów aby nie spóźnić się na kategorie, w których startuję?

    Odpowiedź:
    Zalecamy aby zawodnicy pojawili się na backstage zawodów i byli w pełni przygotowani do startu minimum 30 minut przed planowanym startem konkurencji sylwetkowej (dywizji), w której zawodnik bierze udział. Dokładny i aktualny harmonogram zawodów jest dostępny na naszej stronie internetowej najpóźniej 30 dni przed datą zawodów w zakładce „Harmonogram i Miejsce Zawodów”: https://ifbbpro.com.pl/harmonogram-zawodow-schedule/


    21. Czy mój trener i żona mogą mi towarzyszyć na zawodach i na backstage?

    Odpowiedź:
    Tak. Każdy zawodnik może zarezerwować podczas rejestracji on-line wejściówki dla kilku osób towarzyszących na backstage (łącznie z możliwością oglądania z widowni zawodnika na scenie). Podczas weryfikacji w piątek lub w dniu zawodów w sobotę i niedzielę będzie również możliwość zakupu dodatkowych wejściówek na backstage i na widownię. Przy rezerwacji wejściówek on-line lub zakupie ich w dniu weryfikacji w piątek ich cena jest niższa o 50zł w porównaniu z ceną w dniu zawodów (on-line na stronie lub w biurze biletowym na hali zawodów).

    https://ifbbpro.com.pl/en/bilety/


    22. Czy jako zawodniczka muszę zapłacić za wstęp mojego siedmioletniego dziecka na backstage oraz na widownię?

    Odpowiedź:
    Dzieci (zawodniczek/zawodników oraz trenerów) w wieku do lat 12 (wymagany jest dokument np. legitymacja szkolna potwierdzający wiek w przypadku dzieci starszych niż 7 lat) mają wstęp wolny na główny backstage oraz na widownię zawodów NPC w sali widowiskowej. Aby móc skorzystać z takiej możliwości zawodnik musi poinformować w piątek w dniu weryfikacji szefową biura zawodów, że zamierza przyjść z dzieckiem do 12 lat, aby otrzymać odpowiednią wejściówkę i opaskę. W dniu zawodów nie będzie już takiej możliwości uzyskania bezpłatnego wejścia na zawody i każda osoba, bez względu na wiek, będzie musiała kupić bilet w standardowej cenie.

    https://ifbbpro.com.pl/en/bilety/


    23. Czy na backstage zawodów oraz na widownię mogę przyjść z małym pieskiem ?

    Odpowiedź:
    Niestety nie ma takiej możliwości. W obiektach sportowych, w których organizujemy nasze zawody, nie mogą przebywać żadne zwierzęta bez względu na ich wielkość. Nie pozwala na to regulamin obiektu sportowego oraz regulamin hali widowiskowej.


    24. Jakie warunki muszę spełnić aby móc wystąpić w zawodach rangi NPC Pro Qualifier?

    Odpowiedź:
    Aby móc brać udział w zawodach rangi NPC Pro Qualifier (PQ) w Polsce w kategoriach głównych (debiutów oraz wiekowych), w których nie są przyznawane karty IFBB PRO:
    • True Novice PQ,
    • Beginner PQ,
    • Novice PQ,
    • Junior PQ,
    • Master PQ,

    nie są wymagane żadne wcześniejsze starty w federacji NPC Worldwide w zawodach rangi NPC Regional Qualifier (RQ) w Polsce lub za granicą. Nie ma więc wymogu kwalifikacji regionalnej w tych 5 kategoriach głównych (kategoriach bez kart IFBB PRO). Zasada ta obowiązuje wszystkich zawodników federacji NPC Worldwide reprezentujących Polskę oraz zawodników reprezentujących każdy inny kraj na świecie.
    ▪ Aby zawodnik reprezentujący Polskę (obywatel lub rezydent Polski z licencją członkowską NPC Worldwide wyrobioną na Polskę) mógł brać udział w kategorii Open PQ w zawodach rangi NPC Pro Qualifier i aby mógł tym samym walczyć o jedną z 10 kart IFBB PRO, powinien w bieżącym roku kalendarzowym (jeszcze przed zawodami rangi NPC Pro Qualifier) wystartować w kategorii Open Regional w zawodach rangi Regional Qualifier (RQ) w Polsce (wymóg kwalifikacji regionalnej w miejscu stałego pobytu, zameldowania, pracy, nauki). Zajęte miejsce w zawodach rangi NPC Regional Qualifier nie ma znaczenia jeśli chodzi o spełnienie wymogu kwalifikacji regionalnej.
    ▪ Wymóg kwalifikacji regionalnych w Polsce dotyczy tylko zawodników reprezentujących Polskę i mieszkających na stałe w Polsce (obywateli, obcokrajowców, rezydentów). Zawodnik reprezentuje Polskę, tylko wtedy jeśli w momencie wyrabiania licencji członkowskiej NPC Worldwide podał adres stałego zamieszkania w Polsce jako miejsce i kraj bieżącej rezydencji (obywatel Polski lub obcokrajowiec przebywający w Polsce). Minimalny czas zamieszkania (rezydencji) w Polsce aby móc ją reprezentować to 4 miesiące. Podczas weryfikacji w piątek każdy zawodnik powinien mieć przy sobie dokumentu tożsamości lub paszport i ewentualnie dokument potwierdzający bieżącą rezydencję w Polsce (dotyczy to tylko obcokrajowców reprezentujących Polskę).

    https://ifbbpro.com.pl/regulamin-zawodow/

    https://www.ifbbpro.com/npc-worldwide/rules/


    25. Czy zawodnicy z innych krajów (obywatele innych krajów lub Polacy mieszkający na stałe za granicą) mogą brać udział w zawodach NPC organizowanych w Polsce?

    Odpowiedź:
    Tak. Zawodnicy z całego świata (obcokrajowcy i Polacy mieszkający na stałe za granicą) mogą startować we wszystkich konkursach NPC rozgrywanych w Polsce. Dotyczy to zarówno zawodów rangi NPC Regional Qualifier jak i zawodów NPC Pro Qualifier.
    Wystarczy, że zawodnik taki zarejestrują się na naszej stronie w terminie do 4 dni przed datą konkursu (do wtorku do godziny 22:00).
    W „Regulaminie Zawodów” opisane są szczegółowe wymogi jakie powinien spełnić zawodnik nie mieszkający na stałe w Polsce (nie reprezentujący Polski), aby zostać dopuszczonym do startu w kategorii Open PQ w zawodach rangi NPC Pro Qualifier i aby mógł tym samym walczyć o jedną z 10 kart IFBB PRO.

    https://ifbbpro.com.pl/regulamin-zawodow/


    26. Czym różnią się zawody NPC rangi Regional Qualifier od zawodów NPC rangi Pro Qualifier?

    Odpowiedź:
    W zawodach rangi Regional Qualifier mogą startować wszyscy zawodnicy z Polski i zza granicy, którzy posiadają licencję członkowską federacji NPC Worldwide na bieżący rok. Aby móc startować w zawodach rangi NPC Regional Qualifier nie są potrzebne żadne wcześniejsze starty gdziekolwiek. W zawodach Regional Qualifier w Polsce startuje zazwyczaj 90% zawodów z Polski oraz około 10% obcokrajowcy (najczęściej są to obcokrajowcy mieszkając, uczący lub pracyjący na stałe w Polsce). W zawodach tych rozgrywanych jest do 10 konkurencji sylwetkowych (divisions): 7 dla kobiet i 3 dla mężczyzn. W każdej z tych konkurencji można rozegrać 7 kategorii głównych (categories): True Novice Regional,  Beginner Regional, Novice Regional, Teenager Regional, Junior Regional, Master Regional, Open Regional oraz 90 kategorii wzrostowych/wagowych/wiekowych (classes), oraz 20 kategorii Overall.
    Wszyscy zawodnicy mieszkający na stałe w Polsce, posiadający licencję członkowską NPC Worldwide i reprezentujący Polskę (obywatele i rezydenci), którzy wezmą udział w tych zawodach i wystartują w kategorii głównej Open Regional (Senior), otrzymują automatycznie tzw. certyfikat kwalifikacji regionalnych, który daje im prawo startu w kategorii Open PQ (kategoria z kartami IFBB PRO) w zawodach rangi NPC Pro Qualifier w Polsce i za granicą do końca bieżącego roku kalendarzowego.
    W zawodach rangi NPC Pro Qualifier mogą startować wszyscy zawodnicy z Polski i zza granicy, którzy posiadają licencję członkowską federacji NPC Worldwide na bieżący rok i wystartowali w tym roku w zawodach rangi NPC Regional Qualifier w kategorii Open Regional w kraju, który reprezentują (są jego obywatelami lub rezydentami lub mają wyrobioną na ten kraj licencję członkowską NPC Worldwide). Ten wymóg dotyczy tylko zawodników reprezentujących i mieszkających na stałe w 49 krajach na świecie (na 194 kraje).
    W zawodach Pro Qualifier w Polsce startuje zazwyczaj około 35% zawodów z Polski oraz około 65% zawodników zza granicy. W zawodach tych rozgrywanych jest 6 kategorii głównych (categories): True Novice PQ, Beginner PQ, Novice PQ, Junior PQ, Master PQ, Open PQ oraz 90 kategorii wzrostowych/wagowych/wiekowych (classes), oraz 20 kategorii Overall w 10 konkurencjach sylwetkowych (divisions).
    Zwycięzcy kategorii Overall w kategorii głównej Open PQ w każdej z 10 konkurencji sylwetkowych (np. Overall Bikini Open PQ Winner, Overall Men’s Physique Open PQ Winner itd.) zdobywają karty IFBB PRO kwalifikują tych zawodników do ligi zawodowej IFBB Professional League.

    https://ifbbpro.com.pl/regulamin-zawodow/


    27. Jakie są pozy obowiązkowe w poszczególnych konkurencjach sylwetkowych (divisions) rozgrywanych w zawodach federacji NPC Worldwide?

    Odpowiedź:
    Poszczególne pozy obowiązkowe dla każdej konkurencji sylwetkowej są wymienione oraz opisane na stronie federacji światowej NPC Worldwide na podstronie z ogólnym regulaminem federacji NPC Worldwide:
    https://www.ifbbpro.com/npc-worldwide/rules/


    28. Jakie są limity wagi do wzrostu w konkurencji sylwetkowej Men’s Classic Physique?

    Odpowiedź:
    Aktualne limity wagi do wzrostu wymagane od zawodników konkurencji sylwetkowej Men’s Classic Physique są podane na naszej stronie w „Regulaminie Zawodów” w punkcie 20:

    https://ifbbpro.com.pl/regulamin-zawodow/

    https://www.ifbbpro.com/npc-worldwide/rules/


    29. Jaki jest podział na kategorie wzrostowe, wagowe i wiekowe w poszczególnych konkurencjach sylwetkowych?

    Odpowiedź:
    Planowany podział zawodniczek lub zawodników w danej konkurencji sylwetkowej jest szczegółowo opisany w „Regulaminie Zawodów” oraz na pierwszej stronie formularza rejestracyjnego na wybrane zawody.
    W zależności od ilości zgłoszonych i ostatecznie zweryfikowanych zawodników w danych kategoriach wzrostowych/wagowych/wiekowych oraz kategoriach głównych może być zwiększona lub zmniejszona ilość rozgrywanych ostatecznie kategorii (classes) w porównaniu z planowanym i możliwym podziałem.
    Jeśli do danej kategorii wzrostowej/wagowej zgłosi się mniej niż 5 zawodników, a do danej kategorii wiekowej zgłosi się mniej niż 3 zawodników, to zgodnie z regulaminem zawodów może być ona połączona z kategorią niższą lub wyższą jeśli jest to możliwe, uzasadnione, zgodne z regulaminem zawodów i federacji oraz jeśli taką decyzję podejmie szefowa biura zawodów.
    Na zawodach NPC w Polsce standardowo rozgrywamy jednego dnia do 90 kategorii wzrostowych/wagowych/wiekowych/open. Dodatkowo jeśli w danej konkurencji sylwetkowej (division) oraz w danej kategorii głównej (category) jest rozgrywanych kilka kategorii wzrostowych lub wagowych (classes), to rozgrywana jest również kategoria Overall, w której wyłaniany jest absolutny zwycięzca danej kategorii głównej (category) w danej konkurencji sylwetkowej (division). Zazwyczaj rozgrywamy do 20 kategorii Overall jednego dnia zawodów.

    https://ifbbpro.com.pl/regulamin-zawodow/

    https://www.ifbbpro.com/npc-worldwide/rules/


    30. Co dokładnie oznaczają i czym się różnią nazwy: konkurencja sylwetkowa, kategoria główna, Open, Overall, division, category, class?

    Odpowiedź:
    Precyzyjne definicje nazw używanych w formularzach rejestracyjnych, opisach, regulaminach oraz w trakcie rozgrywanych zawodów federacji NPC Worldwide znajdują się na naszej stronie w „Regulaminie Zawodów”.

    https://ifbbpro.com.pl/regulamin-zawodow/


    31. W jakim języku wydawane są na scenie komendy kierowane do zawodników?

    Odpowiedź:
    Ponieważ wszystkie nasze zawody są otwarte dla sportowców z całego świata, a nasi sędziowie pochodzą wyłącznie zza granicy (czterech sędziów punktowych jest z różnych krajów Europy, a sędzia główny jest najczęściej z USA), więc wszystkie komendy są wydawane zawodnikom przez sędziego głównego w języku angielskim. Sądzia sceny stojący obok zawodników na scenie na bieżąco (równolegle) tłumaczy wszystkie komendy sędziego głównego na język polski, aby ułatwić zawodnikom z Polski szybką reakcję na wydawane komendy.
    Na backstage sceny wszystkie informacje są podawane w języku polskim oraz angielskim.


    32. Jak, kiedy i od kogo dowiem się, o której godzinie będę wychodził na scenę i co mam na niej dokładnie robić?

    Odpowiedź:
    Każdy zawodnik powinien pojawić się na backstage hali zawodów w pełni przygotowany minimum 30 minut przed godziną, o której rozpoczyna się jego konkurencja sylwetkowa (dywizja).
    Jeśli zawodnik korzysta z brązowienia natryskowego na backstage zawodów, to usługa ta przeprowadzana jest standardowo 1,5 do 2 godzin przed rozpoczęciem konkurencji sylwetkowej, w której występuje zawodnik. Obsługa firmy brązującej ustala z zawodnikiem dokładny czas brązowienia natryskowego podczas weryfikacji w piątek, biorąc pod uwagę harmonogram zawodów i oczekiwania zawodnika (np. ustaloną godzinę makijażu, czesania itp.).
    Godziny rozpoczęcia poszczególnych konkurencji sylwetkowych są podane na naszej stronie w zakładce „Harmonogram i Miejsce Zawodów”:

    https://ifbbpro.com.pl/harmonogram-zawodow-schedule/

    Zawodnicy przebywający na backstage są wielokrotnie informowani o aktualnym czasie pozostałym do rozpoczęcia ich konkurencji sylwetkowej oraz do rozpoczęcia ich kategorii głównej. Czas ten zależy od rzeczywistego przebiegu zawodów. Około 15 minut przed pierwszym wyjściem w danej konkurencji sylwetkowej wszyscy zawodnicy z danej kategorii wagowej, wzrostowej, wiekowej są wyczytywani (podawane jest imię i nazwisko zawodnika oraz numerek startowy) i zbierani na głównym backstage w jednej grupie przez głównego Menagera Backstage. Po zgłoszeniu się wszystkich wyczytywanych zawodników przechodzą oni w jednej grupie do „strefy zawodnika” (tzw. „mały backstage”) mieszczącej się tuż obok sceny i tam oczekują na pierwsze wyjście na scenę. Do „strefy zawodnika” można zabrać: ręcznik, obuwie/klapki, lekkie okrycie np. szlafrok, butelkę z wodą, podręczną torebkę, smartfona. Na małym backstage znajdują się: gumy do rozgrzewki, lustra, hantle, woda, słodycze, sól. Na małym backstage kilku pracowników firmy brązującej ProTan wykonuje niezbędne poprawki brązera oraz nakłada oliwkę przed wyjściem na scenę (dla wszystkich chętnych zawodników).
    Każdy zawodnik przed pierwszym wyjściem na scenę i przed kolejnymi rundami zawodów informowany jest kilkukrotnie przez sędziego sceny o przebiegu danej rundy oraz o tym, co dokładnie powinien robić na scenie: gdzie pójść, gdzie stanąć, jakie pozy wykonywać, ile czasu ma na prezentację indywidualną, gdzie powinien zejść po zakończeniu prezentacji w danej rundzie itp.


    33. Jaki jest przebieg zawodów w konkurencji sylwetkowej Men’s Bodybuilding?

    Odpowiedź:
    Przebieg zawodów w tej konkurencji sylwetkowej (division) jest opisany na stronie federacji światowej w zakładce:
    https://www.ifbbpro.com/npc-worldwide/rules/

    Kolejność rund:
    1. Runda prezentacji indywidualnej.
    2. Runda porównań grupowych w kolejności numerków startowych.
    3. Runda wywołań.
    4. Runda programów dowolnych.
    5. Dekoracja pierwszej piątki danej kategorii wagowej.
    6. Porównania w kategorii Overall.
    7. Dekoracja w kategorii Overall.

    ■ 1. W tej konkurencji sylwetkowej zawody rozpoczynają się od indywidualnej prezentacji każdego z zawodników (individual presentation), w kolejności numerków startowych. Każdy z zawodników na komendę sędziego sceny wychodzi na środek sceny (staje w „kwadracie” z przodu sceny) i wykonuje od 3 do 5 dowolnie wybranych póz (zalecane są pozy obowiązkowe) we własnym tempie i do muzyki zapewnionej przez organizatora. Proponowane główne pozy w prezentacji indywidualnej to: bicepsy przodem, bicepsy tyłem oraz brzuch i uda. Taka prezentacja indywidualna trwa zazwyczaj 30 sekund. Prezentację należy zakończyć pozą, w której zawodnik skierowany jest twarzą do sędziów, a następnie opuścić scenę.
    ■ 2. Po zakończeniu prezentacji indywidualnej wszystkich zawodników następuje kolejna runda. Jest to runda porównań grupowych (comparisons) w grupach od 2 do 8 osób, zależnie od całkowitej liczby zawodników w danej kategorii wagowej. W rundzie porównań sędzia główny wydaje komendy dotyczące póz jakie mają wykonywać zawodnicy. Są to najczęściej 4 ćwierć obroty wykonywane zawsze w prawo. W tej rundzie sędzia główny może (nie jest to regułą) poprosić zawodników o zaprezentowanie się dodatkowo w 2 pozach obowiązkowych: bicepsy przodem oraz bicepsy tyłem. Po wykonaniu wszystkich póz zawodnicy z pierwszej grupy schodzą na bok sceny i tam czekają na rundę wywołań.
    Po pierwszej grupie na środek sceny wychodzi druga grupa i ponownie wykonuje komendy sędziego tak jak opisane jest to powyżej.
    ■ 3. Po zakończeniu porównań grupowych wszystkich zawodników w danej kategorii wagowej, następuje runda wywołań (callouts). W rundzie tej sędzia główny wyczytuje numerki startowe kilku zawodników (wstępnie typowanych na najwyższe lokaty przez cały panel sędziowski), których chce zobaczyć w pierwszym porównaniu. Zazwyczaj jest to od 4 do 8 zawodników. Zawodnicy są oni ustawiani przez sędziego sceny z przodu sceny na linii porównań w losowej kolejności. Następnie sędzia główny wyczytuje numerki startowe zawodników z tej grupy, którzy powinni zamienić się miejscami. Zawodnicy ustawiani w „kwadracie” na środku sceny lub bliżej tego „kwadratu” niż inni są typowani zazwyczaj przez panel sędziowski na wyższe lokaty. W rundzie tej sędzia główny wydaje komendy dotyczące póz obowiązkowych jakie powinni prezentować zawodnicy. W trakcie tej rundy zawodnicy mogą być proszeni o kilkukrotną zmianę miejsc oraz mogą kilkukrotne przyjmować te same pozy aż do momentu uzgodnienia kolejności zajmowanych miejsc przez cały panel sędziowski. Po zakończeniu porównań w pierwszym wywołaniu (1st callout) zawodnicy z pierwszej grupy schodzą ze sceny lub są kierowani na bok sceny (decyzję podejmuje sędzia główny lub sędzia sceny).
    Po zakończeniu porównań w pierwszym wywołaniu sędzia główny prosi zawodników do drugiego porównania (2nd callout), a po jego zakończeniu do kolejnych porównań. Po zakończeniu porównań w danej kategorii wagowej zawodnicy opuszczają scenę.
    ■ 4. Kolejna runda to runda programów dowolnych (posing routines) wykonywanych do muzyki przekazanej przez zawodnika podczas weryfikacji na nośniku Pendrive. Wykonuje je 3 lub 5 najlepszych zawodników z danej kategorii wagowej lub wiekowej lub open. O ilości zawodników wykonujących program dowolny decyduje sędzia główny. Program dowolny trwa maksymalnie 60 sekund. Przy bardzo dużej liczbie zawodników program dowolny może być skrócony do 45 sekund (bardzo rzadko). Decyzję taką może podjąć sędzia główny. Podczas 90% naszych zawodów program dowolny wykonuje cała finałowa piątka i trwa on pełne 60 sekund.
    Program dowolny nie jest oddzielnie oceniany przez sędziów podczas sędziowania w kategoriach wagowych/wiekowych ale może mieć decydujące znaczenie przy wyborze najlepszego zawodnika w kategorii Overall (absolutnego zwycięzcy wszystkich kategorii wagowych w danej kategorii głównej np. True Novice Overall Winner, Novice Overall Winner, Open Overall Winner). Najlepiej pozujący zawodnik w konkurencji sylwetkowej Men’s Bodybuilding zdobywa nagrodę za najlepszą prezentację sceniczną i pozowanie (statuetka oraz czek sponsorski).
    ■ 5. Po zakończeniu rundy programów dowolnych odbywa się dekoracja pierwszej piątki zawodników. Wręczane są medale (finałowa piątka), statuetka dla zwycięzcy kategorii głównych oraz kategorii Open i Overall oraz nagrody rzeczowe, vouchery, czeki sponsorskie, pierścienie mistrzów, karty mistrzów od kilku sponsorów zawodów, karty IFBB PRO (w zawodach rangi NPC Pro Qualifier).
    ■ 6. Zwycięzcy kategorii wagowych w danych kategoriach głównych wychodzą do jednego porównania w kategorii Overall (oddzielnie w każdej z kategorii głównych: True Novice, Beginner, Novice, Open), w której jest wybierany absolutny zwycięzca wszystkich kategorii wagowych w danej kategorii głównej (True Novice Overall Winner, Beginner Overall Winner, Novice Overall Winner, Open Overall Winner). Runda ta rozpoczyna się od czterech ćwierć obrotów, następnie sędzia główny zamienia zawodników miejscami i wydaje komendy dotyczące póz obowiązkowych, jakie zawodnicy mają zaprezentować. Zazwyczaj zawodnicy ustawiani bliżej środka są typowani na wyższe lokaty.
    ■ 7. Po zakończeniu tej rundy zawodnicy ustawiani są z boku sceny. Wyczytywany jest tylko zwycięzca kategorii Overall, który wychodzi na środek sceny, otrzymuje medal, statuetkę, nagrody rzeczowe od sponsorów, voucher, czek sponsorski, pierścień mistrza, kartę mistrza lub kartę zawodowca IFBB PRO (w zawodach rangi NPC Pro Qualifier). Pozostali zawodnicy ustawiają się obok zwycięzcy i pozują wspólnie do pamiątkowych zdjęć.

    34. Jaki jest przebieg zawodów w konkurencji sylwetkowej Men’s Classic Physique?

    Odpowiedź:
    Przebieg zawodów jest identyczny jak w konkurencji Men’s Bodybuilding z punktu 33.
    Przebieg zawodów w tej konkurencji sylwetkowej (division) jest opisany na stronie federacji światowej w zakładce:
    https://www.ifbbpro.com/npc-worldwide/rules/

    Kolejność rund:
    1. Runda prezentacji indywidualnej.
    2. Runda porównań grupowych w kolejności numerków startowych.
    3. Runda wywołań.
    4. Runda programów dowolnych.
    5. Dekoracja pierwszej piątki danej kategorii wzrostowej.
    6. Porównania w kategorii Overall.
    7. Dekoracja w kategorii Overall.


    35. Jaki jest przebieg zawodów w konkurencji sylwetkowej Men’s Physique?

    Odpowiedź:
    Przebieg zawodów w tej konkurencji sylwetkowej (division) jest opisany na stronie federacji światowej w zakładce:
    https://www.ifbbpro.com/npc-worldwide/rules/

    Kolejność rund:
    1. Runda prezentacji indywidualnej.
    2. Runda porównań grupowych w kolejności numerków startowych.
    3. Runda wywołań.
    4. Dekoracja pierwszej piątki danej kategorii wzrostowej.
    5. Porównania w kategorii Overall.
    6. Dekoracja w kategorii Overall.


    36. Jaki jest przebieg zawodów w konkurencjach sylwetkowych Women’s Bikini oraz Women’s Fit Model?

    Odpowiedź:
    Przebieg zawodów w tych dwóch konkurencjach sylwetkowych (divisions) jest opisany na stronach federacji światowej:
    https://www.ifbbpro.com/npc-worldwide/rules/

    https://npcnewsonline.com/fit-model-division-rules

    Kolejność rund:
    1. Runda prezentacji indywidualnej.
    2. Runda porównań grupowych w kolejności numerków startowych.
    3. Runda wywołań.
    4. Dekoracja pierwszej piątki danej kategorii wzrostowej.
    5. Porównania w kategorii Overall.
    6. Dekoracja w kategorii Overall.


    37. Jaki jest przebieg zawodów w konkurencji sylwetkowej Women’s Wellness?

    Odpowiedź:
    Przebieg zawodów w tej konkurencji sylwetkowej (division) jest opisany na stronie federacji światowej w zakładce:
    https://www.ifbbpro.com/npc-worldwide/rules/

    Kolejność rund:
    1. Runda prezentacji indywidualnej.
    2. Runda porównań grupowych w kolejności numerków startowych.
    3. Runda wywołań.
    4. Dekoracja pierwszej piątki danej kategorii wzrostowej.
    5. Porównania w kategorii Overall.
    6. Dekoracja w kategorii Overall.


    38. Jaki jest przebieg zawodów w konkurencji sylwetkowej Women’s Figure?

    Odpowiedź:
    Przebieg zawodów w tej konkurencji sylwetkowej (division) jest opisany na stronie federacji światowej w zakładce:
    https://www.ifbbpro.com/npc-worldwide/rules/

    Kolejność rund:
    1. Runda prezentacji indywidualnej.
    2. Runda porównań grupowych w kolejności numerków startowych.
    3. Runda wywołań.
    4. Dekoracja pierwszej piątki danej kategorii wzrostowej.
    5. Porównania w kategorii Overall.
    6. Dekoracja w kategorii Overall.


    39. Jaki jest przebieg zawodów w konkurencji sylwetkowej Women’s Physique?

    Odpowiedź:
    Przebieg zawodów jest identyczny jak w konkurencji Men’s Bodybuilding z punktu 33.
    Przebieg zawodów w tej konkurencji sylwetkowej (division) jest opisany na stronie federacji światowej w zakładce:
    https://www.ifbbpro.com/npc-worldwide/rules/

    Kolejność rund:
    1. Runda prezentacji indywidualnej.
    2. Runda porównań grupowych w kolejności numerków startowych.
    3. Runda wywołań.
    4. Runda programów dowolnych.
    5. Dekoracja pierwszej piątki danej kategorii wzrostowej.
    6. Porównania w kategorii Overall.
    7. Dekoracja w kategorii Overall.


    40. Jaki jest przebieg zawodów w konkurencji sylwetkowej Women’s Bodybuilding?

    Odpowiedź:
    Przebieg zawodów jest identyczny jak w konkurencji Men’s Bodybuilding z punktu 33.
    Przebieg zawodów w tej konkurencji sylwetkowej (division) jest opisany na stronie federacji światowej w zakładce:
    https://www.ifbbpro.com/npc-worldwide/rules/

    Kolejność rund:
    1. Runda prezentacji indywidualnej.
    2. Runda porównań grupowych w kolejności numerków startowych.
    3. Runda wywołań.
    4. Runda programów dowolnych.
    5. Dekoracja pierwszej piątki danej kategorii wagowej.
    6. Porównania w kategorii Overall.
    7. Dekoracja w kategorii Overall.


    41. Jaki jest przebieg zawodów w konkurencji sylwetkowej Women’s Fitness?

    Odpowiedź:
    Przebieg zawodów w tej konkurencji sylwetkowej (division) jest opisany na stronie federacji światowej w zakładce:
    https://www.ifbbpro.com/npc-worldwide/rules/

    Kolejność rund:
    1. Runda prezentacji indywidualnej.
    2. Runda porównań wszystkich zawodniczek.
    3. 5 minutowa przerwa na zmianę stroju.
    4. Runda programów dowolnych (maximum 2 minuty).
    5. Dekoracja zawodniczek.


    42. Chciałbym aby mój start był sfinansowany przez mojego pracodawcę i właściciela klubu fitness, w którym na stałe jestem zatrudniony. Czy mogę otrzymać fakturę za wniesione na zawodach opłaty, aby uzyskać zwrot poniesionych kosztów rejestracyjnych od pracodawcy?

    Odpowiedź:
    Tak. Aby otrzymać fakturę za wniesione opłaty startowe oraz za dodatkowe usługi, z których będziesz korzystał na naszych zawodach, należy w środę tuż po zawodach napisać wiadomość mailową na adres biura zawodów [email protected] . W wiadomości mailowej należy podać dane firmy lub osoby prywatnej niezbędne do wystawienia faktury, numer identyfikacyjny podatnika NIP lub jego zagraniczny odpowiednik, a także załączyć wiadomość z potwierdzeniem rejestracji on-line na zawody oraz potwierdzenie przelewu wpisowego i innych opłat lub informację o tym, że płatność była wykonywana na miejscu gotówką w dniu weryfikacji w piątek.


    43. Chciałbym wystąpić o stypendium przyznawane za osiągnięcia sportowe do władz swojej uczelni, na której obecnie studiuję oraz o stypendium do burmistrza gminy, w której mieszkam. Czy federacja lub organizator zawodów może mi wystawić oficjalny dokument (zaświadczenie) potwierdzający moje sukcesy sportowe, które odniosłem startując w zawodach NPC w Polsce?

    Odpowiedź:
    Tak. Aby otrzymać oficjalne zaświadczenie (w formie elektronicznej – pdf) od organizatora zawodów federacji NPC Worldwide w Polsce informujące o sukcesach i osiągnięciach sportowych zawodnika, należy napisać wiadomość na adres mailowy biura zawodów [email protected] wraz z przygotowanym wcześniej projektem takiego zaświadczenia, w którym będą podane dane zawodnika, jego osiągnięciami sportowe, nazwą i datą zawodów, których dotyczy to zaświadczenie wraz z danymi organizacji, która ma sfinansować stypendium i do której skierowane ma być pismo. W piśmie tym należy również podać konkurencje sylwetkowe i kategorie główne, w których startował/a zawodnik/czka oraz podać zajęte w nich lokaty.


    44. Jakie nagrody otrzymują zawodnicy startujący w zawodach NPC?

    Odpowiedź:
    Szczegółowy opis nagród jakie otrzymują zawodnicy startujący w konkursach NPC w Polsce znajduje się na naszej stronie w zakładce „Nagrody dla Zawodników”:

    https://ifbbpro.com.pl/nagrody-dla-zawodnikow/

    Finaliści (pierwsze piątki) w zawodach rangi NPC Regional Qualifier oraz w zawodach rangi NPC Pro Qualifier we wszystkich kategoriach wzrostowych, wagowych, wiekowych i open otrzymują medale. Zazwyczaj rozgrywamy od 70 do 110 kategorii każdego dnia naszych zawodów zależnie do liczby zgłoszonych zawodników. Zwycięzcy wszystkich rozgrywanych w naszych zawodach kategorii wiekowych i open, a także zwycięzcy kategorii wzrostowych i wagowych w kategorii Open oraz zwycięzcy kategorii Overall otrzymują dodatkowo: statuetki lub puchary, karty mistrzów federacji, nagrody rzeczowe, vouchery i czeki sponsorskie od naszych partnerów i sponsorów. Wybrani zwycięzcy kategorii absolutnych Overall w 10 dywizjach nagradzani są dodatkowo: pierścieniami mistrzów, skórzanymi pasami mistrzów federacji, stalowymi mieczami mistrzów oraz koronami mistrzyń federacji. Zwycięzcy poszczególnych kategorii są najczęściej nagradzani także: czekami sponsorskimi, voucherami, odzieżą (koszulki i dresy reprezentacji Polski) oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez kilku naszych Sponsorów.
    Zwycięzcy całych zawodów rangi NPC Pro Qualifier w 10 dywizjach – zwycięzcy kategorii Overall Open, otrzymują prestiżowe karty zawodowca IFBB PRO uprawniające ich do startu w konkursach federacji IFBB Professional League.


    45. Gdzie mogę kupić zdjęcia i filmy z mojego występu na scenie? Czy muszę je zamówić przed zawodami?

    Odpowiedź:
    Indywidualne zdjęcia i filmy ze sceny zawodów (z prezentacji indywidualnej, z porównań grupowych, programów dowolnych i ceremonii dekoracji) wykonywane przez naszych fotografów w wysokiej jakości obrazu i dźwięku, można zarezerwować już podczas rejestracji on-line na zawody. Dzięki temu otrzymasz do nich dostęp w pierwszej kolejności, najszybciej jak to będzie możliwe. Filmy ze sceny będą dostępne już następnego dnia po zawodach, a zdjęcia indywidualne 2 do 3 dni po zawodach.
    Jeśli nie zarezerwujesz ich podczas rejestracji on-line, to można będzie je zamówić również w trakcie weryfikacji lub po zawodach przez dedykowaną zakładkę „Pakiet Multimedialny” na naszej stronie. Będzie to jednak związane z trochę dłuższym oczekiwaniem na dostęp do Twoich zdjęć i filmów.

    https://ifbbpro.com.pl/en/pakiety-multimedialne/


    46. Czy jest możliwe abym otrzymał od sędziów informacje lub wskazówki na temat mojego występu na scenie i oceny mojej sylwetki?

    Odpowiedź:
    Tak. Aby otrzymać „feedback” od sędziów oceniających zawodników na naszych zawodach, należy napisać do nich prywatną wiadomość na Instagramie. Nazwiska sędziów i oznaczenia ich profili (jedyny bezpośredni kontakt) znajdziesz w dedykowanych postach na naszych oficjalnych kontach na Instagramie: @npc_poland_ifbb_pro_league oraz @ifbbpropoland_official
    Wiadomość należy wysłać w języku angielskim do 1 lub 2 sędziów najpóźniej do 5 dni po zawodach. W wiadomości należy podać: (1) nazwę zawodów i swoje dane, (2) numer startowy, (3) konkurencje i kategorie, w których startowałeś, (4) zajęte miejsca, (5) indywidualne zdjęcia ze sceny w wysokiej jakości we wszystkich pozach obowiązkowych, (6) ewentualnie też film z porównań lub prezentacji indywidualnej:

    https://ifbbpro.com.pl/en/pakiety-multimedialne/

    Wiadomość, którą otrzymasz w odpowiedzi (feedback od sędziego) będzie dotyczyła Twojego wyglądu ze sceny oraz informacji co powinieneś poprawić w swojej sylwetce aby zaprezentować się jeszcze lepiej oraz czego Ci jeszcze brakuje, aby zajmować lepsze lokaty. Sędzia nie będzie Cię informował o powodach przegranej z innymi zawodnikami, z którymi startowałeś w kategorii. Takie wnioski powinieneś wyciągnąć sam lub wspólnie ze swoim trenerem na podstawie otrzymanego feedbacku od sędziego.


    47. Czy jeśli wykupię licencję członkowską oraz wystartuję w zawodach federacji NPC Worldwide to będę mógł startować w zawodach innych federacji w tym samym roku?

    Odpowiedź:
    Tak. Posiadanie licencji członkowskiej na dany rok oraz start w zawodach federacji NPC Worldwide w żaden sposób nie wyklucza ani nie ogranicza Cię w startach w zawodach innych federacji w Polsce i za granicą.


    48. Co zrobić jeśli z przyczyn losowych lub pracy zawodowej nie będę mógł przyjechać na weryfikację dzień przed zawodami? Czy będę w takiej sytuacji dopuszczony do startu?

    Odpowiedź:
    Jeśli nie będziesz mógł z przyczyn niezależnych od Ciebie np.: spóźniony lot, problem z dojazdem, szkoła, egzamin, obowiązki rodzinne, praca zawodowa itp. pojawić się na weryfikacji dzień przed zawodami, to powinieneś jak najszybciej poinformować o tym biuro zawodów. Powinieneś niezwłocznie wysyłać wiadomość mailową na adres [email protected] oraz wiadomość tekstową na WhatsApp/telefon: +48 602 650 291
    W odpowiedzi otrzymasz informację o sposobie i terminie, w jakim będziesz mógł przejść obowiązkową weryfikację przed rozpoczęciem zawodów.


    49. Gdzie mogę kupić spodenki do konkurencji sylwetkowych: Men’s Physique, Classic Physique i Bodybuilding akceptowane na zawodach federacji NPC?

    Odpowiedź:
    Spodenki startowe do tych trzech konkurencji sylwetkowych zgodne z przepisami i akceptowane podczas zawodach NPC, możesz kupić u naszego stałego partnera w firmie Sklep Zawodnika. Zamówienie można złożyć on-line przez stronę www.sklepzawodnika.pl lub przymierzyć i kupić w sklepie stacjonarnym mieszczącym się 10 minut jazdy samochodem od hali zawodów (adres sklepu stacjonarnego: Ząbki koło Warszawy, ul. Szwoleżerów 128, Fitness Klub, WhatsApp/telefon: +48 604 414 123, pon.-piątek: 8:30 do 21:30, sob.-niedz.: 9:00 do 13:00).


    50. Gdzie mogę kupić produkty do samodzielnego brązowienia ciała dopuszczalne na zawodach NPC, aby uzyskać najlepszy kolor na scenie?

    Odpowiedź:
    Na naszych zawodach wymagamy aby zawodnicy stosowali tzw. „brązery niebrudzące”, czyli produkty marki Pro Tan lub produkty marki Jan Tana. Można również skorzystać z usługi brązowienia natryskowego, która dostępna jest na backstage zawodów. Usługę tę można zarezerwować i opłacić podczas rejestracji on-line zaznaczając swój wybór w formularzu rejestracyjnym zawodów.
    Z usługi brązowienia natryskowego na backstage naszych zawodów korzysta statystycznie 96-98% startujących zawodniczek i zawodników. Każdy zawodnik może zarezerwować w formularzu rejestracyjnym na zawody i odebrać podczas weryfikacji w piątek zalecane przez nas produkty do samodzielnego brązowienia ciała (zestaw produktów marki Pro Tan). Można także kupić zalecane przez nas brązery u oficjalnego przedstawiciela firm Pro Tan i Jan Tana w Polsce – Sklep Zawodnika – poprzez jego stronę: www.sklepzawodnika.pl lub w sklepie stacjonarnym tej firmy (adres sklepu stacjonarnego: Ząbki koło Warszawy, ul. Szwoleżerów 128, Fitness Klub, WhatsApp/telefon: +48 604 414 123, pon.-piątek: 8:30 do 21:30, sob.-niedz.: 9:00 do 13:00).


    51. Czy mogę nadal zapisać się na brązowienie natryskowe wykonywane na backstage zawodów jeśli nie wybrałem i nie opłaciłem tej usługi w trakcie rejestracji on-line na zawody?

    Odpowiedź:
    Tak. Jeśli nie zapisałeś się na brązowienie natryskowe podczas rejestracji on-line na zawody, tylko kupiłeś wcześniej lub wybrałeś w formularzu rejestracyjnym produkty do samodzielnego brązowienia marki ProTan, a chciałbyś jednak z tej usługi skorzystać, to możesz zarezerwować brązowienie w dniu weryfikacji w piątek w biurze zawodów. Podczas weryfikacji ustalisz z pracownikiem firmy brązującej czas wykonywania usługi dopasowany do harmonogramu zawodów (ewentualnie zaplanowanego czasu usługi makijażu i czesania włosów) oraz uregulujesz całą należność gotówką. Cena usługi brązowienia natryskowego podana jest w formularzu rejestracyjnym on-line na zawody. Brązowienie natryskowe odbywa się na głównym backstage hali zawodów w kilkunastu specjalnych kabinach do brązowienia natryskowego już od wczesnych godzin rannych, aż do zakończenia zawodów. Usługę brązowienia natryskowego wykonuje na życzenie zawodnika kobieta lub mężczyzna należący do serwisu brązującego. Poprawki brązera (dowolna ilość) oraz oliwkowanie ciała (glaze) wykonywane w trakcie trwania zawodów są już wliczone w cenę usługi i są wykonywane na każde życzenie zawodnika (wielokrotnie) przez kilka osób obsługi serwisu brązującego.


    52. Gdzie i kiedy będą dostępne wyniki zawodów?

    Odpowiedź:
    Wyniki zawodów będą udostępnione już następnego dnia po zawodach na naszej stronie w zakładce „Wyniki Zawodów”
    https://ifbbpro.com.pl/wyniki-zawodow/


    53. Nie jestem pewien w jakiej konkurencji sylwetkowej ostatecznie wystartuję. Planuję start w konkurencji Men’s Classic Physique lub ewentualnie Men’s Bodybuilding. Nie jestem też pewien jakie kategorie główne ostatecznie wybiorę. Chcę się już zarejestrować, ponieważ zostało tylko 5 dni do zawodów. Czy będę mógł zmienić konkurencję sylwetkową oraz wybrać inne kategorie główne podczas weryfikacji?

    Odpowiedź:
    Tak. Najważniejsze abyś zarejestrował się na naszej stronie do wtorku do godziny 22:00 i abyś wybrał najbardziej prawdopodobne konkurencje sylwetkowe i kategorie główne, w których planujesz wziąć udział. Jeśli zmienisz zdanie i wybierzesz inną konkurencję sylwetkową lub będziesz chciał zmienić lub dodać kolejne kategorie główne, to będziesz mógł to zrobić podczas weryfikacji w piątek w biurze zawodów. Nie stanowi to dla nas problemu jeśli tylko zarejestrowałeś się na nasze zawody


    54. Jestem Polakiem mieszkającym na stałe w Holandii. Czy mogę wystąpić w Polsce w zawodach Regional Qualifier oraz Pro Qualifier?

    Odpowiedź:
    Możesz wystartować w dowolnych zawodach NPC rangi Regional Qualifier w Polsce bez spełniania jakichś specjalnych wymagań. Wystarczy, że zarejestrujesz się na naszej stronie na te zawody do 4 dni przed ich datą (do wtorku do godziny 22:00). Kraj, który reprezentujesz (kraj wpisany przez Ciebie w licencji członkowskiej NPC Worldwide), nie ogranicza Cię w starcie w zawodach Regional Qualifier w Polsce.

    Możesz też wystartować w zawodach rangi NPC Pro Qualifier w Polsce w kategoriach: True Novice, Beginner, Novice, Junior, Master bez spełniania jakichś specjalnych wymagań i bez wcześniejszych startów gdziekolwiek. Wystarczy, że zarejestrujesz się na naszej stronie na te zawody do 4 dni przed ich datą (do wtorku do godziny 22:00). W tym przypadku kraj, który reprezentujesz nie ma znaczenia.
    Możesz wystartować też w kategorii Open PQ (jedyna kategoria z kartami IFBB PRO) w zawodach rangi NPC Pro Qualifier w Polsce, ale w tym jednym przypadku musisz spełnić warunek kwalifikacji regionalnych związany ze startem w kategorii Open Regional Qualifier w Polsce (jeśli licencję członkowską NPC na dany rok wyrobisz na Polskę i masz polski dokument) lub możesz też spełnić warunek kwalifikacji regionalnych związany ze startem w kategorii Open Regional Qualifier w Holandii (jeśli licencję członkowską NPC na ten rok wyrobisz na Holandię i posiadasz dokument stwierdzający, że mieszkasz na stałe w Holandii).
    Na weryfikacji masz obowiązek pokazać obsłudze biura dowód osobisty, paszport lub inny dokument, który potwierdzi kraj, który obecnie reprezentujesz (kraj wpisany przez Ciebie w licencji członkowskiej NPC Worldwide jako kraj twojej rezydencji).


    55. Czy mogę wyrobić i opłacić licencję członkowską federacji NPC Worldwide w dniu weryfikacji?

    Odpowiedź:
    Licencję członkowską można uzyskać na dwa sposoby.
    Pierwszy sposób polega na samodzielnym jej wyrobieniu bezpośrednio poprzez stronę federacji światowej. Informacje na ten temat znajdziesz na naszej stronie w zakładce „Licencja NPC Worldwide”. Wtedy licencję w formie elektronicznej zapisujesz na smartfonie i masz obowiązek ją mień i okazać w piątek na weryfikacji.
    Jeśli nie możesz np. z powodów technicznych lub nie chcesz samodzielnie wyrobić i opłacić licencji członkowskiej na stronie federacji światowej (bez względu na powód), to możesz zlecić jej wyrobienie obsłudze biura zawodów. Należy w tym celu wybrać taką opcje w formularzu rejestracyjnym on-line na zawody, na podstronie dotyczącej licencji NPC. Wtedy licencję odbierzesz na weryfikacji w biurze zawodów.


    56. Mam jakiś problem techniczny z wyrobieniem i opłaceniem licencji członkowskiej NPC Worldwide na ten rok na stronie federacji światowej. Nie mogę sobie z nim poradzić. Słyszałem od znajomego, że bez aktualnej licencji nie będę dopuszczony do startu w zawodach. Co mogę z tym zrobić?

    Odpowiedź:
    Jeśli nie możesz wyrobić i opłacić samodzielnie licencji członkowskiej NPC Worldwide na stronie federacji światowej (bez względu na powód), to możesz zlecić jej wyrobienie obsłudze biura naszych zawodów. Należy w tym celu wybrać taką opcje w formularzu rejestracyjnym on-line na zawody, na podstronie dotyczącej licencji NPC. Wtedy licencję odbierzesz na weryfikacji. Ten sposób całkowicie rozwiązuje Twój problem.


    57. Chciałabym wystartować w nowej konkurencji sylwetkowej o nazwie Women’s Fit Model. Gdzie mogę znaleźć oficjalne informacje na temat przepisów, wymogów regulaminowych, kryteriów sędziowania, sposobu pozowania oraz stroju startowego i obuwia wymaganych w tej konkurencji sylwetkowej?

    Odpowiedź:
    Wszystkie informacje dotyczące przepisów, kryteriów oceny, pozowania, stroju i obuwia w tej konkurencji sylwetkową znajdziesz na dwóch oficjalnych stronach federacji światowej NPC Worldwide & IFBB Professional League w zakładkach „Fit Model”:

    https://npcnewsonline.com/fit-model-division-rules

    https://www.ifbbpro.com/npc-worldwide/rules/


    58. Czy w tych samych zawodach mogę wystartować jednocześnie w dwóch konkurencjach sylwetkowych Fit Model oraz Bikini?

    Odpowiedź:
    Wybierając podczas danych zawodów konkurencję sylwetkową Women’s Fit Model (wyjątkowo dotyczy to tylko tej jednej, nowej konkurencji sylwetkowej, a więc nie dotyczy ten przepis innych konkurencji sylwetkowych tj. Bikini, Wellness, Figure) nie można równocześnie wybrać drugiej, innej konkurencji sylwetkowej w tych samych zawodach tj. Bikini, Wellness, Figure itd.
    W konkurencji Fit Model można oczywiście (tak jak w innych konkurencjach sylwetkowych) równocześnie brać udział w kilku kategoriach głównych (nawet w 6 jednocześnie na tych samych zawodach) spośród 7 dostępnych kategorii głównych: True Novice, Beginner, Novice, Teenager, Junior, Master, Open (Senior). W kolejnych zawodach (np. odbywających się na drugi dzień lub w kolejny weekend) można ewentualnie zmienić konkurencję sylwetkową Fit Model na inną np. Bikini.

    https://ifbbpro.com.pl/regulamin-zawodow/


    Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania skontaktuj się z nami.
    Mail biura zawodów: [email protected]
    WhatsApp/Telefon: +48 602 650 291

    Udostępnij na facebooku!

    Sponsorzy i partnerzy festiwalu

    sponsor-logo
    sponsor-logo
    sponsor-logo
    sponsor-logo
    sponsor-logo
    sponsor-logo
    sponsor-logo

    DO FESTIWALU POZOSTAŁO:

    Show Buttons
    Hide Buttons