• We found that your browser prefers different language than Polish. Please select prefered language.

  PL
  ENG
  zawodnik

  ZMIANA DATY
  WIĘCEJ INFORMACJI WKRÓTCE

  zawodnik

  ZMIANA DATY
  WIĘCEJ INFORMACJI WKRÓTCE

  zawodnik

  ZMIANA DATY
  WIĘCEJ INFORMACJI WKRÓTCE

  zawodnik

  ZMIANA DATY
  WIĘCEJ INFORMACJI WKRÓTCE

  zawodnik

  ZMIANA DATY
  WIĘCEJ INFORMACJI WKRÓTCE

  zawodnik

  ZMIANA DATY
  WIĘCEJ INFORMACJI WKRÓTCE

  zawodnik

  ZMIANA DATY
  WIĘCEJ INFORMACJI WKRÓTCE

  zawodnik

  ZMIANA DATY
  WIĘCEJ INFORMACJI WKRÓTCE

  mail whatsapp messenger instagram facebook youtube
  logotyplogotyplogotyplogotyplogotyplogotyplogotyplogotyplogotyp

  Debiuty NPC Q&A

  NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA DOTYCZĄCE STARTU

  W DEBIUTACH FEDERACJI NPC WORLDWIDE

  1. Co muszę zrobić aby wystąpić w moich pierwszych zawodach federacji NPC Worldwide w Polsce ?

  Odpowiedź:

  W pierwszej kolejności warto zapoznać się z Regulaminem Zawodów oraz Harmonogramem Zawodów dostępnym na naszej stronie internetowej: www.ifbbpro.com.pl

  Aby wystartować w wybranych zawodach, należy zarejestrować się na nie poprzez formularz rejestracyjny. Aby otworzyć formularz rejestracyjny trzeba wybrać odpowiedni przycisk na stronie głównej znajdujący się tuż pod banerem zawodów, w których chcesz wziąć udział. Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego należy go wysłać naciskając przycisk WYŚLIJ na ostatniej stronie formularza.

  Po wysłaniu formularza rejestracyjnego otrzymasz potwierdzenie rejestracji na podanego w formularzu rejestracyjnym maila kontaktowego.

  Jeśli po wysłaniu formularza rejestracyjnego nie otrzymasz w ciągu 30 minut potwierdzenia rejestracji, to skontaktuj się z biurem zawodów pisząc wiadomość na [email protected] lub WhatsApp: +48 602 650 291

  Resztę formalności załatwisz w biurze zawodów w dniu weryfikacji, która odbywa się dzień przed zawodami.

  2. Czy rejestracja on-line na zawody jest obowiązkowa ?

  Odpowiedź:

  Tak. Rejestracja on-line poprzez formularz rejestracyjny jest obowiązkowa dla wszystkich zawodników.

  3. Do kiedy możliwa jest rejestracja na zawody ?

  Odpowiedź:

  Rejestracja na wybrane przez Ciebie zawody jest dostępna od 1 lutego bieżącego roku do 3 dni przed datą zawodów. Standardowo prowadzimy ją do środy przed zawodami do godziny 18:00.

  4. Co mam zrobić jeśli błędnie wypełnię formularz rejestracyjny ?

  Odpowiedź:

  Jeśli błędnie podałeś jakieś dane w formularzu rejestracyjnym (mail kontaktowy, konkurencje sylwetkowe, kategorie główne, wagę, wzrost), nie zarezerwowałeś jakiejś usługi dodatkowej itp. to możesz ponownie (poprawnie) wypełnić formularz rejestracyjny i go wysłać. Po otrzymaniu Twojego nowego formularza rejestracyjnego poprzedni (błędny) formularz usuniemy z naszego systemu. Jeśli zbyt późno zorientujesz się, że popełniłeś jakiś błąd, to będziesz mógł go poprawić w dniu weryfikacji w piątek przed zawodami w biurze zawodów.

  5. W formularzu rejestracyjnym podałem tylko jedną kategorię główną (True Novice), w której planowałem wystąpić. Dowiedziałem się jednak od trenera, że nie mogę w niej wystąpić bo nie spełniam jej kryteriów podanych w „Regulaminie Zawodów”. Chcę ją więc zamienić na inną kategorię główną (Junior) oraz dodać jeszcze dwie kolejne kategorie główne (Novice i Open). Czy jest to możliwe i jak mam to zrobić ?

  Odpowiedź:

  Tak. Jest to możliwe. Najprościej będzie jak poinformujesz o tym w dniu weryfikacji (w piątek) osobę z biura zawodów, która sprawdza Twoje dokumenty i załatwia wszystkie formalności związane ze startem. Będzie wtedy możliwa zmiana kategori oraz dodanie dwóch kolejnych. Podczas weryfikacji możesz dopłacić gotówką należność za start w pozostałych kategoriach. Podczas weryfikacji możesz również zarezerwować i opłacić inne dodatkowe usługi t.j.: brązowienie natryskowe, pakiet multimedialny (zdjęcia i filmy ze sceny w wysokiej jakości), wejściówki na backstage i na widownię dla osób towarzyszących, makijaż i czesanie.

  6. Ile kosztuje start w zawodach ?

  Odpowiedź:

  Opłaty startowe za wybrane kategorie główne oraz ceny usług dodatkowych t.j.: brązowienia natryskowego, zdjęć i filmów ze sceny zawodów, licencji zawodnika federacji NPC Worldwide, biletów na backstage dla osób towarzyszących są podane w formularzu rejestracyjnym na kolejnych jego stronach.

  7. Czy możliwa jest rezygnacja ze startu w zawodach po rejestracji on-line ?

  Odpowiedź:

  Tak. Zgodnie z „Regulaminem Zawodów” zawodnik ma prawo zrezygnować ze startu w zawodach, na które się zarejestrował aż do dnia weryfikacji. Należy o tym poinformować jak najszybciej biuro zawodów wysyłając wiadomość mailową na adres [email protected] oraz wiadomość tekstową na WhatsApp/telefon: +48 602 650 291. Jeśli zawodnik dokonał już przelewu on-line za start w zawodach i za dodatkowe usługi, to cała kwota zostanie przeniesiona na wybrane przez zawodnika zawody NPC odbywające się w Polsce w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

  8. Co to jest licencja członka NPC Worldwide i czy muszę ją mieć aby wystąpić w Debiutach NPC lub w innych zawodach NPC w Polsce i za granicą ?

  Odpowiedź:

  Każdy zawodnik startujący w dowolnych zawodach federacji NPC Worldwide w Polsce i za granicą ma obowiązek posiadania aktualnej w danym roku kalendarzowym licencji członkowskiej NPC Worldwide. Opłata licencyjna jest wnoszona bezpośrednio na konto federacji światowej NPC Worldwide. Licencję taką można opłacić podczas rejestracji on-line (odbiór jej jest w dniu weryfikacji w piątek) lub samodzielnie wyrobić, opłacić i pobrać na smartfona poprzez stronę federacji światowej. Dodatkowe informacje na temat samodzielnego wyrobienia licencji NPC znajdują się na naszej stronie w zakładce „LICENCJA NPC WORLDWIDE”

  9. Na czym polega weryfikacja, kiedy się odbywa i czy jest obowiązkowa ? Co muszę mieć ze sobą na weryfikacji ?

  Odpowiedź:

  Podczas weryfikacji obsługa biura zawodów sprawdza: dane zawodnika (dokument tożsamości), mierzy wzrost i/lub wagę jeśli jest to wymagane w wybranej konkurencji sylwetkowej. W trakcie weryfikacji wydawane są opaski identyfikacyjne na nadgarstek dla zawodnika i osób towarzyszących, numerek startowy (jeden dla wszystkich kategorii, w których startuje), certyfikaty uczestnictwa w zawodach, pobierane są opłaty startowe (jeśli zawodnik podczas rejestracji on-line wybrał płatność gotówką podczas weryfikacji), przekazujemy też zawodnikom pakiety startowe i odzież od sponsora zawodów.

  Weryfikacja zawodników jest obowiązkowa i odbywa się dzień przed zawodami w piątek.

  Harmonogram weryfikacji dla poszczególnych konkurencji sylwetkowych jest podany w zakładce „Harmonogram Zawodów i Weryfikacji”.

  Na weryfikację trzeba przynieść: dokument tożsamości, potwierdzenie rejestracji (na smartfonie lub w formie wydruku), potwierdzenie opłat startowych na smartfonie (jeśli był wykonywany przelew), licencję członka NPC Worldwide na bieżący rok w formie elektronicznej (jeśli zawodnik sam ją wyrobił, opłacił i pobrał ze strony federacji światowej w formie elektronicznej na smartfona).

  Jeśli zawodnik startuje w konkurencjach sylwetkowych, w których wykonywany jest program dowolny (Men’s Bodybuilding, Men’s Classic Physique, Women’s Fitness, Women’s Physique, Women’s Bodybuilding) to powinien przynieść na weryfikację muzykę do programu dowolnego (maksymalny czas trwania utworu wynosi 60 sekund). Utwór muzyczny musi być nagrany na nośniku Pendrive (jedyny akceptowany nośnik) w formacie Mp3 oraz jako jedyny plik na tym nośniku. Jeśli zawodnik zapomni przynieść na weryfikację Pendrive z utworem muzycznym lub nie będzie można odtworzyć tego utworu z przyczyn technicznych, to zawodnik będzie wykonywał program dowolny do muzyki dostarczonej przez Organizatora zawodów. Nie akceptujemy utworów muzycznych przysyłanych drogą mailową lub przyniesionych na innych nośnikach lub w innym formacie.

  10. Czy mogę zapłacić za rejestrację, brązowienie natryskowe i bilet na backstage dla trenera gotówką w dniu weryfikacji ?

  Odpowiedź:

  Tak. Można zapłacić za start w zawodach i za usługi dodatkowe gotówką podczas weryfikacji. W trakcie wypełniania formularza rejestracyjnego na wybrane zawody zawodnik powinien wybrać jedną z trzech dostępnych form płatności: (1) przelew bankowy na konto podane w formularzu rejestracyjnym, (2) płatność PayPal lub (3) płatność gotówką podczas weryfikacji.

  Swój wybór zawodnik zaznacza na ostatniej stronie formularza rejestracyjnego. Jeśli zawodnik będzie dokonywał dodatkowych opłat podczas weryfikacji to będą one przyjmowane tylko gotówką w PLN lub Euro.

  11. Jak mogę zapłacić za start w zawodach NPC ?

  Odpowiedź:

  Każdy zawodnik ma możliwość wyboru jednej z trzech dostępnych form płatności: (1) przelew bankowy, (2) płatność PayPal lub (3) płatność gotówką podczas weryfikacji.

  Swój wybór zawodnik zaznacza na ostatniej stronie formularza rejestracyjnego. Jeśli zawodnik będzie dokonywał dodatkowych opłat podczas weryfikacji to będą one przyjmowane tylko gotówką w PLN lub Euro.

  12. Czy potrzebuję badań lekarskich ?

  Odpowiedź:

  Nie. Każdy zawodnik startuje na własną odpowiedzialność (deklaruje to w formularzu rejestracyjnym) i w związku z tym nie wymagamy przedstawienia żadnych dokumentów lub badań informujących o stanie zdrowia zawodnika.

  Zalecamy aby każdy zawodnik skontrolował swój stan zdrowia u lekarza specjalisty kilka tygodni przed zawodami.

  13. Czy jeśli mam ukończone 16 lat, to mogę startować w zawodach NPC ? Jeśli tak to w jakich kategoriach ?

  Odpowiedź:

  Tak. Osoby, które w dniu zawodów mają ukończone 15 lat mogą startować w zawodach NPC we wszystkich konkurencjach sylwetkowych (divisions) oraz we wszystkich kategoriach głównych (True Novice, Beginners, Novice, Juniors lub Masters, Open/Seniors) jeśli tylko spełniają one wymogi regulaminowe określone dla tych kategorii głównych.

  Od osób w wieku od 15 do 18 lat jest wymagana pisemna zgoda rodzica lub opiekuna prawnego na start w zawodach sportowych z numerem telefonu do opiekuna prawnego lub też obecność opiekuna podczas weryfikacji zawodników odbywającej się dzień przed zawodami.

  14. Czy zawodnik może zostać niedopuszczony do startu w zawodach NPC ?

  Odpowiedź:

  Teoretycznie jest to moźliwe, ale w praktyce nie mieliśmy takiej sytuacji na naszych zawodach.

  Zawodnik może zostać niedopuszczony do startu w zawodach jeśli nie spełnia warunków (formalności związanych z rejestracją na zawody) opisanych w „Regulaminie Zawodów”, nie poddał się weryfikacji do momentu oficjalnego rozpoczęcia zawodów, spóźnił się na start w swojej kategorii, jest nieprzygotowany do startu (np. nie posiada odpowiedniego stroju startowego zgodnego z regulaminem), jest chory lub niedysponowany i jest to widoczne, zachowuje się „niesportowo” przed wyjściem na scenę lub w trakcie trwania zawodów. Decyzję o niedopuszczeniu zawodnika do startu może podjąć Organizator zawodów wraz z Sędzią Głównym.

  15. Czy na zawodach NPC dostępna jest usługa brązowienia natryskowego czy też muszę nakładać brązer samodzielnie ?

  Odpowiedź:

  Na każdych naszych zawodach jest dostępna usługa brązowienia natryskowego na backstage od rana aż do zakończenia zawodów. Jest ona wykonywana przez naszego stałego partnera firmę Sklep Zawodnika. Usługa jest wykonywana produktami marek ProTan lub Jan Tana (do wyboru). Telefon/WhatsApp kontaktowy: +48 604 414 123

  Podczas rejestracji on-line na wybrany konkurs każdy zawodnik może zarezerwować (zaznaczyć taką opcję na jednej z podstron formularza rejestracyjnego) usługę brązowienia natryskowego. Podczas weryfikacji w piątek przed zawodami przedstawiciel firmy brązującej ustala indywidualnie z zawodnikiem godzinę i inne szczegóły dotyczące brązowienia biorąc pod uwagę harmonogram zawodów. Cena usługi jest podana w formularzu rejestracyjnym i można ją uregulować przelewem on-line lub w dniu weryfikacji gotówką. Usługę można również zarezerwować bezpośrednio podczas weryfikacji w piątek.

  16. Czy na zawodach NPC dostępna jest usługa makijażu i modelowania włosów ?

  Odpowiedź:

  Tak. Na każdych naszych zawodach jest dostępna usługa makijażu oraz modelowania włosów. Usługę wykonuje na głównym backstage nasz stały, oficjalny partner firma Stage Look. Kontakt i rezerwacja miejsc:

  Stage Look – Anna Lukas

  Telefon/WhatsApp: +48 504 816 922

  Instagram: @annalukas.stagelook i @anialookasova

  Zalecamy, aby dokonać rezerwacji tych usług kilkanaście dni przed zawodami. Na weryfikacji w piątek jest obecna przedstawicielka firmy Stage Look, u której można potwierdzić wszystkie szczegóły dotyczące zakresu usług, opłacić je i dopasować czas ich wykonania do harmonogramu zawodów lub brązowienia natryskowego.

  Zawodniczki korzystające z własnego serwisu makijażu i/lub modelowania włosów są zobowiązane do wykonania go poza obiektem zawodów.

  17. Czym różnią się kategorie główne w Debiutach: True Novice, Beginners i Novice ?

  Odpowiedź:

  Reguły i kryteria uczestnictwa we wszystkich kategoriach głównych rozgrywanych w konkursach NPC w Polsce (również w kategoriach dla debiutantów) są podane w „Regulaminie Zawodów” oraz na pierwszej stronie formularza rejestracyjnego.

  18. Czy mogę startować w kilku kategoriach głównych i w kilku konkurencjach sylwetkowych jednocześnie ?

  Odpowiedź:

  Tak. Każdy zawodnik ma prawo jednoczesnego startu w kilku konkurencjach sylwetkowych (np. Bodybuilding i Classic Physique) oraz w kilku kategoriach głównych (np. True Novice, Beginners, Novice, Juniors, Masters, Open) jeśli tylko spełnia ich wymogi i kryteria podane w „Regulaminie Zawodów”

  19. Czy jeśli startowałem kilka lat temu w zawodach (Debiutach i Pucharze Polski) innej federacji to mogę wystartować w Debiutach NPC ?

  Odpowiedź:

  Tak. Jeśli startowałeś w zawodach innych federacji to możesz wystartować w Debiutach NPC w kategoriach głównych True Novice, Beginners oraz Novice. Oczywiście możesz równocześnie wystartować tego samego dnia w pozostałych kategoriach głównych: Juniors lub Masters oraz Open (Seniors).

  20. Kiedy powinienem pojawić się na hali zawodów aby nie spóźnić się na kategorie, w których startuję ?

  Odpowiedź:

  Zalecamy aby zawodnicy pojawili się na backstage zawodów minimum 30 minut przed planowanym startem konkurencji sylwetkowej (dywizji), w której zawodnik bierze udział. Dokładny i aktualny harmonogram zawodów jest dostępny na naszej stronie internetowej najpóźniej 30 dni przed datą zawodów w zakładce „Harmonogram i Miejsce Zawodów”.

  21. Czy mój trener oraz żona mogą mi towarzyszyć na zawodach i na backstage ?

  Odpowiedź:

  Tak. Każdy zawodnik może zarezerwować podczas rejestracji on-line wejściówki dla kilku osób towarzyszących na backstage (łącznie z możliwością oglądania zawodnika na scenie). Podczas weryfikacji w piątek lub w dniu zawodów w sobotę będzie również możliwość zakupu dodatkowych wejściówek na backstage. Przy rezerwacji wejściówek on-line lub zakupie ich w dniu weryfikacji w piątek ich cena jest niższa o 50zł w porównaniu z ceną w dniu zawodów.

  22. Czy jako zawodniczka muszę zapłacić za wstęp mojego siedmioletniego dziecka na backstage oraz na widownię ?

  Odpowiedź:

  Dzieci (zawodniczek/zawodników oraz trenerów) w wieku do lat 12 (wymagany jest dokument np. legitymacja szkolna potwierdzający wiek w przypadku dzieci starszych niż 7 lat) mają wstęp wolny na główny backstage oraz na widownię w sali widowiskowej. Zawodnik powinien poinformować w piątek w dniu weryfikacji obsługę biura zawodów, że zamierza przyjść z dzieckiem do 12 lat, aby otrzymać odpowiednią wejściówkę.

  23. Czy na backstage zawodów mogę przyjść z małym pieskiem ?

  Odpowiedź:

  Niestety nie ma takiej możliwości. W obiektach sportowych, w których organizujemy nasze zawody nie mogą przebywać żadne zwierzęta. Nie pozwala na to regulamin obiektu.

  24. Jakie warunki muszę spełnić aby móc wystąpić w zawodach rangi Pro Qualifier ?

  Odpowiedź:

  Każdy zawodnik mieszkający na stałe w Polsce (obywatel polski lub rezydent), który chce wystartować w zawodach rangi Pro Qualifier w Polsce lub za granicą powinien najpierw wystartować w zawodach rangi Regional Qualifier w Polsce w kategorii Open. Start w kategorii Open zawodów Regional Qualifier daje zawodnikowi tzw. certyfikat kwalifikacji regionalnych (wewnętrzny cyfrowy certyfikat w ogólnoświatowym elektronicznym systemie klasyfikacji i rejestracji zawodników ważny na dany rok kalendarzowy), który daje możliwość zarejestrowania się i prawo startu w zawodach rangi Pro Qualifier na całym świecie w bieżącym roku kalendarzowym.

  Informacje na ten temat znajdują się w ogólnym regulaminie federacji NPC Worldwide, do którego link znajdziesz w zakładce o nazwie „Certyfikat Regionalny i Regulamin NPC”.

  25. Czy zawodnicy z innych krajów (obywatele innych krajów lub Polacy mieszkający na stałe za granicą) mogą brać udział w zawodach NPC organizowanych w Polsce ?

  Odpowiedź:

  Tak. Zawodnicy z całego świata (obcokrajowcy i Polacy mieszkający na stałe za granicą) mogą startować we wszystkich konkursach NPC rozgrywanych w Polsce. Dotyczy to zarówno zawodów rangi Regional Qualifier jak i Pro Qualifier.

  Wystarczy, że zarejestrują się na naszej stronie w terminie do 3 dni przed datą konkursu.

  W „Regulaminie Zawodów” opisane są szczegółowe wymogi jakie powinien spełnić zawodnik nie mieszkający na stałe w Polsce (nie reprezentujący Polski), aby zostać dopuszczonym do startu.

  26. Czym różnią się zawody NPC rangi Regional Qualifier od zawodów NPC rangi Pro Qualifier ?

  Odpowiedź:

  W zawodach rangi Regional Qualifier mogą startować wszyscy zawodnicy z Polski i zza granicy, którzy posiadają licencję członkowską federacji NPC Worldwide na bieżący rok.

  W zawodach Regional Qualifier w Polsce startuje zazwyczaj 95% zawodów z Polski oraz około 5% zawodników zza granicy (najczęściej są to obcokrajowcy mieszkający na stałe w Polsce).

  W zawodach tych rozgrywanych jest do 9 konkurencji sylwetkowych (divisions: 6 damskich i 3 męskie), w każdej z tych konkurencji można rozegrać 6 kategorii głównych (categories): True Novice Regional,  Beginners Regional, Novice Regional, Juniors Regional, Masters Regional, Open Regional; 70 kategorii wzrostowych/wagowych/wiekowych (classes); 14 kategorii Overall.

  Wszyscy zawodnicy mieszkający na stałe w Polsce, posiadający licencję NPC i reprezentujący Polskę (obywatele i rezydenci), którzy wezmą udział w tych zawodach i wystartują w kategorii głównej Open (Seniors), otrzymują automatycznie tzw. certyfikat kwalifikacji regionalnych, który daje im prawo startu w zawodach rangi Pro Qualifier w Polsce i za granicą do końca bieżącego roku kalendarzowego.

  W zawodach rangi Pro Qualifier mogą startować wszyscy zawodnicy z Polski i zza granicy, którzy posiadają licencję członkowską federacji NPC Worldwide na bieżący rok i wystartowali w tym roku w zawodach rangi Regional Qualifier w kategorii Open w kraju, który reprezentują (są jego obywatelami lub rezydentami lub mają wyrobioną na ten kraj licencję członkowską NPC Worldwide).

  W zawodach Pro Qualifier w Polsce startuje zazwyczaj około 35% zawodów z Polski oraz około 65% zawodników zza granicy. W zawodach tych rozgrywanych jest 6 kategorii głównych (categories): True Novice PQ, Beginners PQ, Novice PQ, Juniors PQ, Masters PQ, Open PQ; 70 kategorii wzrostowych/wagowych/wiekowych (classes); 14 kategorii Overall w 9 konkurencjach sylwetkowych (divisions).

  Zwycięzcy kategorii Overall w kategorii głównej Open PQ w każdej z 9 konkurencji sylwetkowych (np. Overall Bikini Open PQ Winner, Overall Men’s Physique Open PQ Winner itd.) zdobywają karty IFBB PRO kwalifikujące tych zawodników do udziału w rywalizacji w ramach ligi zawodowej IFBB Professional League.

  27. Jakie są pozy obowiązkowe w poszczególnych konkurencjach sylwetkowych (divisions) rozgrywanych w zawodach federacji NPC Worldwide ?

  Odpowiedź:

  Poszczególne pozy obowiązkowe dla każdej konkurencji sylwetkowej są wymienione na stronie federacji światowej NPC Worldwide w zakładce:

  https://www.ifbbpro.com/international-regional-and-pro-qualifier-rules/

  28. Jakie są limity wagi do wzrostu w konkurencji sylwetkowej Men’s Classic Physique ?

  Odpowiedź:

  Aktualne limity wagi do wzrostu wymagane od zawodników konkurencji sylwetkowej Men’s Classic Physique są podane w „Regulaminie Zawodów” na naszej stronie.

  29. Jaki jest podział na kategorie wzrostowe, wagowe i wiekowe w poszczególnych konkurencjach sylwetkowych ?

  Odpowiedź:

  Planowany podział zawodniczek lub zawodników w danej konkurencji sylwetkowej jest szczegółowo opisany w „Regulaminie Zawodów” oraz na pierwszej stronie formularza rejestracyjnego na wybrane zawody.

  W zależności od ilości zgłoszonych i ostatecznie zweryfikowanych zawodników w danych kategoriach wzrostowych/wagowych/wiekowych oraz kategoriach głównych może być zwiększona lub zmniejszona ilość rozgrywanych ostatecznie kategorii (classes).

  Jeśli do danej kategorii wzrostowej/wagowej/wiekowej zgłosi się mniej niż 3 zawodników to może być ona połączona z kategorią niższą lub wyższą jeśli jest to możliwe, uzasadnione, zgodne z regulaminem zawodów i federacji oraz jeśli taką decyzję podejmie sędzia główny.

  Na zawodach NPC w Polsce standardowo rozgrywamy jednego dnia około 70 kategorii wzrostowych/wagowych/wiekowych. Dodatkowo jeśli w danej konkurencji sylwetkowej oraz w danej kategorii głównej jest rozgrywanych kilka kategorii wzrostowych lub wagowych, to rozgrywana jest kategoria Overall, w której wyłaniany jest absolutny zwycjęzca danej kategorii głównej w danej konkurencji sylwetkowej. Zazwyczaj rozgrywamy 14 kategorii Overall jednego dnia zawodów.

  30. Co dokładnie oznaczają i czym się różnią nazwy: Konkurencja Sylwetkowa, Kategoria Główna, Open, Overall, Division, Category, Class ?

  Odpowiedź:

  Precyzyjne definicje nazw używanych w opisach, regulaminach oraz w trakcie rozgrywanych zawodów federacji NPC Worldwide znajdują się na naszej stronie w „Regulaminie Zawodów”.

  31. W jakim języku wydawane są na scenie komendy kierowane do zawodników ?

  Odpowiedź:

  Ponieważ wszystkie nasze zawody są otwarte dla sportowców z całego świata, a nasi sędziowie pochodzą zza granicy (czterech sędziów punktowych jest z różnych krajów Europy, a sędzia główny jest najczęściej z USA), więc wszystkie komendy są wydawane zawodnikom przez sędziego głównego w języku angielskim. Sądzia sceny stojący obok zawodników na scenie na bieżąco (równolegle) tłumaczy wszystkie komendy sędziego na język polski, aby ułatwić zawodnikom z Polski szybką reakcję na wydawane komendy.

  Na backstage sceny wszystkie informacje są podawane w języku polskim oraz angielskim.

  32. Jak, kiedy i od kogo dowiem się, o której godzinie będę wychodził na scenę i co mam na niej dokładnie robić ?

  Odpowiedź:

  Każdy zawodnik powinien pojawić się na backstage hali zawodów minimum 30 minut przed godziną, o której rozpoczyna się jego konkurencja sylwetkowa (dywizja).

  Jeśli zawodnik korzysta z brązowienia natryskowego na backstage zawodów to usługa przeprowadzana jest standardowo 1,5 do 2 godzin przed rozpoczęciem konkurencji sylwetkowej, w której występuje zawodnik. Obsługa firmy brązującej ustala z zawodnikiem dokładny czas brązowienia natryskowego podczas weryfikacji w piątek biorąc pod uwagę harmonogram zawodów i oczekiwania zawodnika (np. ustaloną godzinę makijażu, czesania, itp.).

  Godziny rozpoczęcia poszczególnych konkurencji sylwetkowych są podane na naszej stronie w zakładce „Harmonogram i Miejsce Zawodów”.

  Zawodnicy przebywający na backstage są wielokrotnie informowani o realnym i bieżącym czasie (zależnym od przebiegu zawodów) pozostałym do rozpoczęcia ich konkurencji sylwetkowej oraz do rozpoczęcia ich kategorii głównej. Około 15 minut przed pierwszym wyjściem wszyscy zawodnicy z danej kategorii wagowej/wzrostowej/wiekowej są wyczytywani (podawane jest imię i nazwisko zawodnika oraz numerek startowy) i zbierani w jednej grupie przez sędziego backstage. Po zgłoszeniu się wszystkich zawodników z danej kategorii przechodzą oni w jednej grupie na „mały backstage” mieszczący się tuż za sceną i tam oczekują na pierwsze wyjście na scenę. Na mały backstage zawodnicy mogą zabrać: ręczniki, obuwie/klapki, lekkie okrycie (zawodniczki), wodę. Na małym backstage znajdują się gumy do rozgrzewki oraz lustra. Na małym backstage nakładana jest oliwka oraz wykonywane są poprawki brązera przez ekipę brązującą zawodników (dla wszystkich chętnych).

  Każdy zawodnik przed pierwszym wyjściem na scenę i przed kolejnymi rundami informowany jest przez sędziego sceny o przebiegu danej rundy oraz o tym, co dokładnie powinien robić na scenie (gdzie pójść, gdzie stanąć, jakie pozy wykonywać, ile czasu ma na prezentację, gdzie powinien zejść po zakończeniu danej rundy itp.).

  33. Jaki jest przebieg zawodów w konkurencji sylwetkowej Men’s Bodybuilding ?

  Odpowiedź:

  Przebieg zawodów w tej konkurencji sylwetkowej (division) jest opisany na stronie federacji światowej w zakładce:

  https://www.ifbbpro.com/international-regional-and-pro-qualifier-rules/

  Kolejność rund:

  1. Runda prezentacji indywidualnej.

  2. Runda porównań grupowych w kolejności numerków startowych.

  3. Runda wywołań.

  4. Runda programów dowolnych.

  5. Dekoracja pierwszej piątki danej kategorii wagowej.

  6. Porównania w kategorii Overall.

  7. Dekoracja w kategorii Overall.

  1. W tej konkurencji sylwetkowej zawody rozpoczynają się od indywidualnej prezentacji każdego z zawodników (individual presentation), w kolejności numerków startowych. Każdy z zawodników na komendę sędziego sceny wychodzi na środek sceny (staje w „kwadracie” z przodu sceny) i wykonuje 3 do 5 dowolnie wybranych póz (zalecane są pozy obowiązkowe i ewentualnie poza „klasyczna”) we własnym tempie i do muzyki zapewnionej przez organizatora.

  Taka prezentacja indywidualna trwa zazwyczaj 30 sekund. Prezentację należy zakończyć pozą, w której zawodnik skierowany jest twarzą do sędziów, a następnie opuścić scenę.

  2. Po zakończeniu prezentacji indywidualnej wszystkich zawodników następuje kolejna runda. Jest to runda porównań grupowych (comparisons) w grupach 2 do 7 osób, zależnie od całkowitej liczby zawodników w danej kategorii wagowej. W rundzie porównań sędzia główny wydaje komendy dotyczące póz jakie mają wykonywać zawodnicy. Są to najczęściej 4 ćwierć obroty wykonywane zawsze w prawo. W tej rundzie sędzia główny może (nie jest to regułą) poprosić zawodników o zaprezentowanie się dodatkowo w 2 pozach obowiązkowych: przodem i tyłem. Najczęściej są to bicepsy przodem i bicepsy tyłem. Po wykonaniu wszystkich póz zawodnicy z pierwszej grupy schodzą na bok sceny i tam czekają na rundę wywołań.

  Po pierwszej grupie na środek sceny wychodzi druga grupa i ponownie wykonuje komendy sędziego tak jak opisane jest to powyżej.

  3. Po zakończeniu porównań grupowych wszystkich zawodników w danej kategorii wagowej, następuje runda wywołań (callouts). W rundzie tej sędzia główny wyczytuje numerki startowe kilku zawodników (wstępnie typowanych na najwyższe lokaty przez cały panel sędziowski), których chce zobaczyć w pierwszym porównaniu. Zazwyczaj jest to od 5 do 8 zawodników. Zawodnicy są ustawiani przez sędziego sceny z przodu sceny na linii porównań w losowej kolejności. Następnie sędzia główny wyczytuje numerki startowe zawodników z tej grupy, którzy powinni zamienić się miejscami. Zawodnicy ustawiani w „kwadracie” na środku sceny lub bliżej tego „kwadratu” niż inni są typowani przez panel sędziowski na wyższe lokaty. W rundzie tej sędzia główny wydaje komendy dotyczące póz obowiązkowych jakie powinni prezentować zawodnicy. W trakcie tej rundy zawodnicy mogą być proszeni o kilkukrotną zmianę miejsc oraz mogą kilkukrotne przyjmować te same pozy aż do momentu uzgodnienia kolejności zajmowanych miejsc przez cały panel sędziowski. Po zakończeniu porównań zawodnicy z pierwszej grupy schodzą ze sceny lub są kierowani na bok sceny (decyzję podejmuje sędzia główny lub sędzia sceny).

  Po zakończeniu porównań w pierwszym wywołaniu sędzia główny prosi zawodników do drugiego porównania, a po jego zakończeniu do kolejnych porównań. Po zakończeniu porównań w danej kategorii wagowej zawodnicy opuszczają scenę.

  4. Kolejna runda to runda programów dowolnych (posing routines) wykonywanych do muzyki przekazanej przez zawodnika podczas weryfikacji na nośniku Pendrive. Wykonuje je 3 lub 5 najlepszych zawodników z danej kategorii wagowej. O ilości zawodników wykonujących program dowolny decyduje sędzia główny. Program dowolny trwa maksymalnie 60 sekund. Przy bardzo dużej liczbie zawodników program dowolny może być skrócony do 45 sekund (bardzo rzadko). Decyzję taką może podjąć sędzia główny. Podczas 90% naszych zawodów program dowolny wykonuje cała finałowa piątka i trwa on pełne 60 sekund.

  Program dowolny nie jest oddzielnie oceniany przez sędziów podczas sędziowania w kategoriach wagowych/wiekowych ale może mieć decydujące znaczenie przy wyborze najlepszego zawodnika w kategorii Overall (absolutnego zwycięzcy wszystkich kategorii wagowych w danej kategorii głównej np. True Novice Overall Winner, Novice Overall Winner, Open Overall Winner).

  5. Po zakończeniu rundy programów dowolnych odbywa się dekoracja pierwszej piątki zawodników. Wręczane są medale (finałowa piątka), statuetka dla zwycięzcy oraz nagrody rzeczowe od sponsora głównego zawodów.

  6. Zwycięzcy kategorii wagowych w danych kategoriach głównych wychodzą do jednego porównania w kategorii Overall (oddzielnie w każdej z kategorii głównych: True Novice, Novice, Open), w której jest wybierany absolutny zwycięzca wszystkich kategorii wagowych w danej kategorii głównej (True Novice Overall Winner, Novice Overall Winner, Open Overall Winner). Runda ta rozpoczyna się od czterech ćwierć obrotów, następnie sędzia główny zamienia zawodników miejscami i wydaje komendy dotyczące póz obowiązkowych, jakie zawodnicy mają zaprezentować. Zazwyczaj zawodnicy ustawiani bliżej środka są typowani na wyższe lokaty.

  7. Po zakończeniu tej rundy zawodnicy ustawiani są z boku sceny. Wyczytywany jest tylko zwycięzca kategorii Overall, który wychodzi na środek sceny, otrzymuje medal, statuetkę oraz nagrodę rzeczową od sponsora. Pozostali zawodnicy ustawiają się obok zwycięzcy i pozują wspólnie do pamiątkowych zdjęć.

  34. Jaki jest przebieg zawodów w konkurencji sylwetkowej Men’s Classic Physique ?

  Odpowiedź:

  Przebieg zawodów jest identyczny jak w konkurencji Men’s Bodybuilding.

  Przebieg zawodów w tej konkurencji sylwetkowej (division) jest opisany na stronie federacji światowej w zakładce:

  https://www.ifbbpro.com/international-regional-and-pro-qualifier-rules/

  Kolejność rund:

  1. Runda prezentacji indywidualnej.

  2. Runda porównań grupowych w kolejności numerków startowych.

  3. Runda wywołań.

  4. Runda programów dowolnych.

  5. Dekoracja pierwszej piątki danej kategorii wzrostowej.

  6. Porównania w kategorii Overall.

  7. Dekoracja w kategorii Overall.

  35. Jaki jest przebieg zawodów w konkurencji sylwetkowej Men’s Physique ?

  Odpowiedź:

  Przebieg zawodów w tej konkurencji sylwetkowej (division) jest opisany na stronie federacji światowej w zakładce:

  https://www.ifbbpro.com/international-regional-and-pro-qualifier-rules/

  Kolejność rund:

  1. Runda prezentacji indywidualnej.

  2. Runda porównań grupowych w kolejności numerków startowych.

  3. Runda wywołań.

  4. Dekoracja pierwszej piątki danej kategorii wzrostowej.

  5. Porównania w kategorii Overall.

  6. Dekoracja w kategorii Overall.

  36. Jaki jest przebieg zawodów w konkurencji sylwetkowej Women’s Bikini ?

  Odpowiedź:

  Przebieg zawodów w tej konkurencji sylwetkowej (division) jest opisany na stronie federacji światowej w zakładce:

  https://www.ifbbpro.com/international-regional-and-pro-qualifier-rules/

  Kolejność rund:

  1. Runda prezentacji indywidualnej.

  2. Runda porównań grupowych w kolejności numerków startowych.

  3. Runda wywołań.

  4. Dekoracja pierwszej piątki danej kategorii wzrostowej.

  5. Porównania w kategorii Overall.

  6. Dekoracja w kategorii Overall.

  37. Jaki jest przebieg zawodów w konkurencji sylwetkowej Women’s Wellness ?

  Odpowiedź:

  Przebieg zawodów w tej konkurencji sylwetkowej (division) jest opisany na stronie federacji światowej w zakładce:

  https://www.ifbbpro.com/international-regional-and-pro-qualifier-rules/

  Kolejność rund:

  1. Runda prezentacji indywidualnej.

  2. Runda porównań grupowych w kolejności numerków startowych.

  3. Runda wywołań.

  4. Dekoracja pierwszej piątki danej kategorii wzrostowej.

  5. Porównania w kategorii Overall.

  6. Dekoracja w kategorii Overall.

  38. Jaki jest przebieg zawodów w konkurencji sylwetkowej Women’s Figure ?

  Odpowiedź:

  Przebieg zawodów w tej konkurencji sylwetkowej (division) jest opisany na stronie federacji światowej w zakładce:

  https://www.ifbbpro.com/international-regional-and-pro-qualifier-rules/

  Kolejność rund:

  1. Runda prezentacji indywidualnej.

  2. Runda porównań grupowych w kolejności numerków startowych.

  3. Runda wywołań.

  4. Dekoracja pierwszej piątki danej kategorii wzrostowej.

  5. Porównania w kategorii Overall.

  6. Dekoracja w kategorii Overall.

  39. Jaki jest przebieg zawodów w konkurencji sylwetkowej Women’s Physique ?

  Odpowiedź:

  Przebieg zawodów jest identyczny jak w konkurencji Men’s Bodybuilding.

  Przebieg zawodów w tej konkurencji sylwetkowej (division) jest opisany na stronie federacji światowej w zakładce:

  https://www.ifbbpro.com/international-regional-and-pro-qualifier-rules/

  Kolejność rund:

  1. Runda prezentacji indywidualnej.

  2. Runda porównań grupowych w kolejności numerków startowych.

  3. Runda wywołań.

  4. Runda programów dowolnych.

  5. Dekoracja pierwszej piątki danej kategorii wzrostowej.

  6. Porównania w kategorii Overall.

  7. Dekoracja w kategorii Overall.

  40. Jaki jest przebieg zawodów w konkurencji sylwetkowej Women’s Bodybuilding ?

  Odpowiedź:

  Przebieg zawodów jest identyczny jak w konkurencji Mens Bodybuilding.

  Przebieg zawodów w tej konkurencji sylwetkowej (division) jest opisany na stronie federacji światowej w zakładce:

  https://www.ifbbpro.com/international-regional-and-pro-qualifier-rules/

  Kolejność rund:

  1. Runda prezentacji indywidualnej.

  2. Runda porównań grupowych w kolejności numerków startowych.

  3. Runda wywołań.

  4. Runda programów dowolnych.

  5. Dekoracja pierwszej piątki danej kategorii wagowej.

  6. Porównania w kategorii Overall.

  7. Dekoracja w kategorii Overall.

  41. Jaki jest przebieg zawodów w konkurencji sylwetkowej Women’s Fitness ?

  Odpowiedź:

  Przebieg zawodów w tej konkurencji sylwetkowej (division) jest opisany na stronie federacji światowej w zakładce:

  https://www.ifbbpro.com/international-regional-and-pro-qualifier-rules/

  Kolejność rund:

  1. Runda prezentacji indywidualnej.

  2. Runda porównań wszystkich zawodniczek.

  3. 15 minutowa przerwa na zmianę stroju.

  4. Runda programów dowolnych (maximum 2 minuty).

  5. Dekoracja zawodniczek.

  42. Chciałbym aby mój start był sfinansowany przez mojego pracodawcę, klub fitness, w którym na stałe jestem zatrudniony. Czy mogę otrzymać fakturę za wniesione na zawodach opłaty, aby uzyskać zwrot poniesionych kosztów od pracodawcy ?

  Odpowiedź:

  Tak. Aby otrzymać fakturę za wniesione opłaty startowe oraz za dodatkowe usługi, z których będziesz korzystał na naszych zawodach, należy w środę tuż po zawodach napisać wiadomość mailową na adres biura zawodów [email protected] . W wiadomości mailowej należy podać dane firmy lub osoby prywatnej niezbędne do wystawienia faktury, numer identyfikacyjny podatnika NIP lub jego zagraniczny odpowiednik, a także załączyć wiadomość z potwierdzeniem rejestracji on-line na zawody oraz potwierdzenie przelewu wpisowego i innych opłat lub informację o tym, że płatność była wykonywana na miejscu gotówką w dniu weryfikacji w piątek.

  43. Chciałbym wystąpić o stypendium przyznawane za osiągnięcia sportowe do władz swojej uczelni, na której obecnie studiuję oraz o stypendium do burmistrza gminy, w której mieszkam. Czy federacja lub organizator zawodów może mi wystawić oficjalny dokument (zaświadczenie) potwierdzający moje sukcesy sportowe, które odniosłem startując w zawodach NPC w Polsce ?

  Odpowiedź:

  Tak. Aby otrzymać oficjalne zaświadczenie (w formie elektronicznej – pdf) od organizatora zawodów federacji NPC Worldwide informujące o sukcesach i osiągnięciach sportowych zawodnika, należy napisać wiadomość na adres mailowy biura zawodów [email protected] .
  W wiadomości należy podać swoje dane, nazwy i daty zawodów, których ma dotyczyć zaświadczenie, podać konkurencje i kategorie, w których startowałeś oraz miejsca jakie zdobyłeś w zawodach.

  44. Jakie nagrody otrzymują zawodnicy startujący w zawodach NPC ?

  Odpowiedź:

  Szczegółowy opis nagród jakie otrzymują zawodnicy startujący w konkursach NPC w Polsce znajduje się na naszej stronie w zakładce „Nagrody dla Zawodników”.

  Finaliści (pierwsze piątki) wszystkich rozgrywanych w naszych zawodach (Debiuty NPC, Regional Qualifier oraz Pro Qualifier) kategorii wzrostowych/wagowych/wiekowych/open otrzymują medale. Zazwyczaj rozgrywamy od 70 do 90 kategorii każdego dnia naszych zawodów. Zwycięzcy wszystkich rozgrywanych w naszych zawodach kategorii wzrostowych/wagowych/wiekowych/open oraz kategorii Overall otrzymują statuetki lub puchary oraz nagrody rzeczowe od naszych sponsorów. Zwycięzcy zawodów NPC Pro Qualifier w 9 konkurencjach sylwetkowych w kategoriach Overall Open (Seniors), otrzymują prestiżowe karty IFBB PRO uprawniające do startu w konkursach dla zawodowców federacji IFBB Professional League.

  45. Gdzie mogę kupić zdjęcia i filmy z mojego występu na scenie? Czy muszę je zamówić przed zawodami ?

  Odpowiedź:

  Indywidualne zdjęcia i filmy ze sceny zawodów (z prezentacji indywidualnej, z porównań grupowych, programów dowolnych i ceremonii dekoracji) wykonywane przez naszych fotografów w wysokiej jakości obrazu i dźwięku, można zarezerwować już podczas rejestracji on-line na zawody. Dzięki temu otrzymasz do nich dostęp w pierwszej kolejności, najszybciej jak to będzie możliwe. Filmy ze sceny będą dostępne już następnego dnia po zawodach, a zdjęcia indywidualne 2 do 4 dni po zawodach.
  Jeśli nie zarezerwujesz ich podczas rejestracji on-line, to można będzie je zamówić również w trakcie weryfikacji lub po zawodach przez dedykowaną zakładkę „Pakiet Multimedialny” na naszej stronie. Będzie to jednak związane z trochę dłuższym oczekiwaniem na dostęp do Twoich zdjęć i filmów.

  46. Czy jest możliwe abym otrzymał od sędziów informacje lub wskazówki na temat mojego występu na scenie i oceny mojej sylwetki ?

  Odpowiedź:

  Tak. Aby otrzymać „feedback” od sędziów oceniających zawodników na naszych zawodach, należy napisać do nich prywatną wiadomość na Instagramie. Nazwiska sędziów i oznaczenia ich profili (jedyny bezpośredni kontakt) znajdziesz w dedykowanych postach na naszych oficjalnych kontach na Instagramie: @npc_poland_ifbb_pro_league oraz @ifbbpropoland_official .
  Wiadomość należy wysłać w języku angielskim do 1 lub 2 sędziów najpóźniej do 5 dni po zawodach. W wiadomości należy podać: (1) nazwę zawodów i swoje dane, (2) numer startowy, (3) konkurencje i kategorie, w których startowałeś, (4) zajęte miejsca, (5) indywidualne zdjęcia ze sceny w wysokiej jakości we wszystkich pozach obowiązkowych.
  Wiadomość, którą otrzymasz w odpowiedzi (feedback od sędziego) będzie dotyczyła Twojego wyglądu ze sceny oraz informacji co powinieneś poprawić w swojej sylwetce aby zaprezentować się jeszcze lepiej oraz czego Ci jeszcze brakuje, aby zajmować lepsze lokaty. Sędzia nie będzie Cię informował o powodach przegranej z innymi zawodnikami, z którymi startowałeś w kategorii. Takie wnioski powinieneś wyciągnąć sam lub wspólnie ze swoim trenerem na podstawie otrzymanego feedbacku od sędziego.

  47. Czy jeśli wykupię licencję członkowską oraz wystartuję w zawodach federacji NPC Worldwide to będę mógł startować w zawodach innych federacji w tym samym roku ?

  Odpowiedź:

  Tak. Posiadanie licencji członkowskiej na dany rok oraz start w zawodach federacji NPC Worldwide nie wyklucza Cię ze startów w zawodach innych federacji w Polsce i za granicą.

  48. Co zrobić jeśli z przyczyn losowych lub pracy zawodowej nie będę mógł przyjechać na weryfikację dzień przed zawodami ? Czy będę w takiej sytuacji dopuszczony do startu ?

  Odpowiedź:

  Jeśli nie będziesz mógł z przyczyn niezależnych od Ciebie (spóźniony lot, problem z dojazdem) lub z powodu obowiązków rodzinnych lub pracy zawodowej pojawić się na weryfikacji dzień przed zawodami, to należy o tym jak najszybciej poinformować biuro zawodów.
  Powinieneś niezwłocznie wysyłać wiadomość mailową na adres [email protected] oraz wiadomość tekstową na WhatsApp/telefon: +48 602 650 291 .
  W odpowiedzi otrzymasz informację o sposobie i terminie, w jakim będziesz mógł przejść obowiązkową weryfikację przed rozpoczęciem zawodów.

  49. Gdzie mogę kupić spodenki do konkurencji sylwetkowych: Men’s Physique, Classic Physique i Bodybuilding akceptowane na zawodach federacji NPC ?

  Odpowiedź:

  Spodenki startowe do tych trzech konkurencji sylwetkowych akceptowane w zawodach NPC, możesz kupić u naszego stałego partnera firmy Sklep Zawodnika. Zamówienie można złożyć on-line przez stronę www.sklepzawodnika.pl lub przymierzyć i kupić w sklepie stacjonarnym (adres: Ząbki koło Warszawy, ul. Szwoleżerów 128, Fitness Klub, WhatsApp/telefon: +48 604 414 123 ).

  50. Gdzie mogę kupić produkty do samodzielnego brązowienia ciała dopuszczalne na zawodach NPC, aby uzyskać najlepszy kolor na scenie ?

  Odpowiedź:

  Na naszych zawodach wymagamy aby zawodnicy stosowali tzw. „brązery niebrudzące”, czyli produkty marki Pro Tan lub produkty marki Jan Tana. Można również skorzystać z usługi brązowienia natryskowego, która dostępna jest na backstage zawodów.
  Każdy zawodnik może zarezerwować i odebrać podczas weryfikacji w piątek zalecane przez nas produkty do samodzielnego brązowienia ciała (zestaw produktów marki Pro Tan). Można także kupić zalecane przez nas brązery u oficjalnego przedstawiciela firm Pro Tan i Jan Tana w Polsce – Sklep Zawodnika – poprzez jego stronę: www.sklepzawodnika.pl lub w sklepie stacjonarnym tej firmy (adres: Ząbki koło Warszawy, ul. Szwoleżerów 128, Fitness Klub, WhatsApp/telefon: +48 604 414 123 ).

  51. Czy mogę zapisać się na brązowienie natryskowe jeśli nie wybrałem tej usługi w trakcie rejestracji on-line ?

  Odpowiedź:

  Tak. Jeśli nie zapisałeś się na brązowienie natryskowe podczas rejestracji on-line (wybrałeś/kupiłeś produkty do samodzielnego brązowienia), a chciałbyś jednak z tej usługi skorzystać, to możesz zarezerwować brązowienie w dniu weryfikacji w piątek w biurze zawodów. Podczas weryfikacji ustalisz z pracownikiem firmy brązującej godzinę wykonywania usługi dopasowaną do harmonogramu zawodów i uregulujesz należność gotówką. Cena usługi podana jest w formularzu rejestracyjnym na zawody. Brązowienie natryskowe odbywa się na backstage hali zawodów od rana do końca zawodów w specjalnie do tego celu przeznaczonych kabinach. Oliwkowanie oraz poprawki brązera wykonywane w trakcie zawodów są wliczone w cenę usługi.

  52. Gdzie i kiedy będą dostępne wyniki zawodów ?

  Odpowiedź:

  Wyniki zawodów będą dostępne następnego dnia po zawodach na naszej stronie w zakładce „Wyniki Zawodów”
  https://ifbbpro.com.pl/wyniki-zawodow/

  53. Nie jestem pewien w jakiej konkurencji sylwetkowej ostatecznie wystartuję. Planuję start w konkurencji Men’s Classic Physique lub ewentualnie Men’s Bodybuilding. Nie jestem też pewien jakie kategorie główne ostatecznie wybiorę. Chcę się jednak już zarejestrować, ponieważ zostały tylko 4 dni do zawodów. Czy będę mógł zmienić konkurencję sylwetkową oraz wybrać inne kategorie główne podczas weryfikacji ?

  Odpowiedź:

  Tak. Najważniejsze abyś zarejestrował się na naszej stronie do środy do godziny 18:00 i wybrał najbardziej prawdopodobne konkurencje sylwetkowe i kategorie główne, w których planujesz brać udział. Jeśli zmienisz zdanie i wybierzesz inną konkurencję sylwetkową lub będziesz chciał zmienić lub dodać kolejne kategorie główne, to będziesz mógł to zrobić podczas weryfikacji w piątek w biurze zawodów. Nie stanowi to dla nas problemu.

  54. Jestem Polakiem mieszkającym na stałe w Holandii. Czy mogę wystąpić w Polsce w zawodach Regional Qualifier oraz Pro Qualifier ?

  Odpowiedź:

  Możesz wystartować w zawodach NPC rangi Regional Qualifier w Polsce bez spełniania jakichś specjalnych wymagań. Wystarczy, że zarejestrujesz się na naszej stronie na te zawody do 3 dni przed ich datą (do środy do godziny 18:00). Kraj, który reprezentujesz (kraj wpisany w licencji NPC), nie ogranicza Cię w starcie w tych zawodach.

  Możesz wystartować w zawodach rangi Pro Qualifier w Polsce, ale musisz spełnić warunek kwalifikacji regionalnych w Polsce (jeśli licencję członkowską NPC na rok 2023 wyrobisz na Polskę) lub możesz też spełnić warunek kwalifikacji regionalnych w Holandii (jeśli licencję członkowską NPC na rok bieżący rok wyrobisz na Holandię).

  Abyś mógł wystartować w zawodach NPC rangi Pro Qualifier w Polsce powinieneś najpierw wystartować w zawodach rangi Regional Qualifier w Polsce, które odbywają się dzień przed zawodami Pro Qualifier w kategorii głównej Open. Musisz jednak wtedy wyrobić licencję członkowską NPC Worldwide na Polskę (będziesz reprezentował Polskę). Na weryfikacji masz obowiązek pokazać obsłudze biura polski dowód osobisty lub paszport.

  Jeśli wyrobisz licencję członkowską NPC Worldwide na
  Holandię (masz takie prawo, bo mieszkasz tam na stałe), to przed startem w zawodach rangi Pro Qualifier w Polsce będziesz miał obowiązek wystąpić najpierw w zawodach rangi Regional Qualifier, ale koniecznie w Holandii (obowiązek posiadania certyfikatu kwalifikacji regionalnych kraju, który zawodnik reprezentuje). Dopiero po występie w zawodach w Holandii będziesz miał prawo startu w zawodach rangi Pro Qualifier w Polsce lub gdziekolwiek na świecie.

  55. Czy mogę wyrobić i opłacić licencję członkowską federacji NPC Worldwide w dniu weryfikacji?

  Odpowiedź:

  Licencję członkowską można uzyskać na dwa sposoby.
  Pierwszy sposób polega na samodzielnym jej wyrobieniu bezpośrednio poprzez stronę federacji światowej. Informacje na ten temat znajdziesz na naszej stronie w zakładce „Licencja NPC Worldwide”.
  Jeśli nie możesz lub nie chcesz samodzielnie wyrobić i opłacić licencji na stronie federacji światowej (bez względu na powód), to możesz zlecić jej wyrobienie obsłudze biura zawodów. Należy w tym celu wybrać taką opcje w formularzu rejestracyjnym na zawody, na podstronie dotyczącej licencji NPC. Wtedy licencję odbierzesz na weryfikacji.

  56. Mam problem techniczny z wyrobieniem i opłaceniem licencji członkowskiej NPC Worldwide na ten rok na stronie federacji światowej. Słyszałem, że bez aktualnej licencji nie będę dopuszczony do startu w zawodach. Co mogę z tym zrobić ?

  Odpowiedź:

  Jeśli nie możesz wyrobić i opłacić samodzielnie licencji członkowskiej NPC Worldwide na stronie federacji światowej (bez względu na powód), to możesz zlecić jej wyrobienie obsłudze biura zawodów. Należy w tym celu wybrać taką opcje w formularzu rejestracyjnym na zawody, na podstronie dotyczącej licencji NPC. Wtedy licencję odbierzesz na weryfikacji. Ten sposób rozwiązuje Twój problem.

  Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania skontaktuj się z nami.

  Mail biura zawodów: [email protected]

  WhatsApp/Telefon: +48 602 650 291

  Udostępnij na facebooku!

  Sponsorzy i partnerzy festiwalu

  sponsor-logo
  sponsor-logo
  sponsor-logo
  sponsor-logo
  sponsor-logo
  sponsor-logo
  sponsor-logo
  sponsor-logo
  sponsor-logo
  sponsor-logo
  sponsor-logo
  sponsor-logo
  sponsor-logo

  DO FESTIWALU POZOSTAŁO:

  Show Buttons
  Hide Buttons