• PL
 • ENG
 • zawodnik

  ZMIANA DATY
  WIĘCEJ INFORMACJI WKRÓTCE

  zawodnik

  ZMIANA DATY
  WIĘCEJ INFORMACJI WKRÓTCE

  zawodnik

  ZMIANA DATY
  WIĘCEJ INFORMACJI WKRÓTCE

  zawodnik

  ZMIANA DATY
  WIĘCEJ INFORMACJI WKRÓTCE

  zawodnik

  ZMIANA DATY
  WIĘCEJ INFORMACJI WKRÓTCE

  zawodnik

  ZMIANA DATY
  WIĘCEJ INFORMACJI WKRÓTCE

  zawodnik

  ZMIANA DATY
  WIĘCEJ INFORMACJI WKRÓTCE

  zawodnik

  ZMIANA DATY
  WIĘCEJ INFORMACJI WKRÓTCE

  mail whatsapp messenger instagram facebook youtube
  logotyplogotyplogotyplogotyplogotyplogotyplogotyplogotyplogotyp

  KALENDARZ NPC/IFBB PRO POLAND

  NPC WORLDWIDE & IFBB PROFESSIONAL LEAGUE

  ▪︎ 2021 NPC Worldwide Contests Schedule:

  http://www.ifbbpro.com/2021-international-regional-pro-qualifier-contest-schedule

  ▪︎ 2021 IFBB PRO LEAGUE Contests Schedule:

  http://www.ifbbpro.com/category/all-categories/events/page/5/

   

  COMPETITION CALENDAR IN POLAND – 2020 & 2021

  image1624101653912.png

   

  image1624101653921.png

   

  image1624101653925.png

   

  image1624101653930.png

   

  image1624101653936.png

   

  image1624101653940.png

   

  image1624101653945.png

   

  image1624101653950.png

   

  image1624101653954.png

   

  image1624101653959.png

   

  image1624101653968.png

   

  image1624101653973.png

   

  image1624101653977.png

   

  image1624101653981.png

   

  Definicje kategorii startowych

   

  OPEN / SENIORÓW

  To kategoria otwarta dla wszystkich zawodniczek i zawodników bez względu na staż startowy, wiek oraz starty w innych federacjach. W kategorii tej w poszczególnych dywizjach (konkurencjach sylwetkowych) rozgrywane są kategorie wzrostowe lub wagowe zgodnie z regulaminem zawodów. W kategorii OPEN/SENIORÓW w zawodach typu Regional Qualifier oraz zawodach typu PRO Qualifier zawodnicy zdobywają punkty do rankingu kwalifikującego ich do reprezentacji kraju, którego są obywatelami (obywatelstwo w paszporcie) np. Reprezentacji Polski, Włoch, Ukrainy itd. na Mistrzostwa Świata NPC Worldwide zgodnie z regulaminem:

  https://ifbbpro.com.pl/regulamin-kwalifikacji-do-mistrzostw-swiata/

  W kategorii OPEN/SENIORÓW w poszczególnych dywizjach (konkurencjach sylwetkowych) rozgrywane są kategorie wzrostowe lub wagowe zgodnie z regulaminem zawodów jeśli pozwala na to liczba zgłoszonych zawodników (minimum 3 zawodników w kategorii wzrostowej lub wagowej). Ostateczną decyzję co do podziału na kategorie wzrostowe i wagowe podejmuje po zakończeniu weryfikacji organizator zawodów wraz z sędzią głównym zawodów.

  NOVICE

  To kategoria otwarta dla wszystkich zawodniczek i zawodników bez względu na staż startowy, wiek oraz starty w innych federacjach. W kategorii tej nie mogą startować jedynie zawodnicy, którzy wygrali jakąkolwiek kategorię wzrostową lub wagową lub open w zawodach NPC Worldwide w kategorii ogólnej OPEN/SENIORÓW lub NOVICE lub MASTERS rozgrywanych podczas poprzednich imprez NPC w Polsce i na świecie. To wykluczenie nie dotyczy zwycięzców kategorii BEGINNERS/TRUE BEGINNERS/TRUE NOVICE, JUNIORS oraz zawodników, którzy wygrali zawody w kategoriach OPEN/SENIORÓW lub NOVICE lub MASTERS rozgrywanych w ramach jednego wydarzenia NPC (weekendu), podczas którego rozgrywane są dwa różne konkursy NPC – Regional i PRO Qualifier. W kategorii NOVICE w poszczególnych dywizjach (konkurencjach sylwetkowych) rozgrywane są kategorie wzrostowe lub wagowe zgodnie z regulaminem zawodów jeśli pozwala na to liczba zgłoszonych zawodników (minimum 3 zawodników w kategorii wzrostowej lub wagowej). Ostateczną decyzję co do podziału na kategorie wzrostowe i wagowe podejmuje po zakończeniu weryfikacji organizator zawodów wraz z sędzią głównym zawodów.

   

  BEGINNERS/TRUE BEGINNERS/TRUE NOVICE

  To kategoria otwarta dla zawodniczek i zawodników, którzy startują po raz pierwszy w życiu lub rozpoczęli już starty w zawodach sylwetkowych w bieżącym roku kalendarzowym (np. w 2021r.) w jakiejkolwiek federacji. W kategorii tej mogą startować zawodnicy, którzy startowali kilkukrotnie w zawodach różnych federacji ale tylko (!) jeśli miało to miejsce w bieżącym roku kalendarzowym. W tej kategorii nie mają prawa startu zawodnicy, którzy wystartowali nawet jeden raz w dowolnej federacji we wcześniejszych latach. Przez cały rok kalendarzowy zawodnik rozpoczynający starty w tym roku (rok debiutanta) ma prawo startu w kategorii ogólnej BEGINNERS w Polsce. Oczywiście zawodnicy startujący w tej kategorii mogą startować równocześnie (na tej samej imprezie oraz innych imprezach NPC) w innych kategoriach ogólnych tj. NOVICE, MASTER, JUNIOR, SENIOR/OPEN REGIONAL, SENIOR/OPEN PRO QUALIFIER oraz mogą startować w zawodach innych federacji nie tracąc prawa startu w tej kategorii. Dla zawodników debiutujących w federacji NPC Worldwide, którzy startowali w poprzednich latach w innych federachach, przeznaczona jest kategoria ogólna NOVICE (kategoria dla zawodników debiutujących w federacji NPC), a także kategorie JUNIOR, MASTER, SENIOR/OPEN. W kategorii BEGINNERS w poszczególnych dywizjach (konkurencjach sylwetkowych) mogą być rozgrywane kategorie wzrostowe lub wagowe zgodnie z regulaminem zawodów, jeśli liczba zgłoszonych zawodników będzie wystarczająco duża (minimum 3 zawodników w kategorii wzrostowej lub wagowej). Ostateczną decyzję co do podziału na kategorie wzrostowe i wagowe podejmuje po zakończeniu weryfikacji organizator zawodów wraz z sędzią głównym zawodów.

   

  JUNIORS

  To kategoria otwarta dla wszystkich zawodniczek i zawodników bez względu na staż startowy oraz starty w innych federacjach, którzy mają mniej niż 23 lata (ewentualnie również mniej niż 21 lat lub 19 lat) lub w bieżącym roku ukończyli 23 rok życia (ewentualnie też 21 lub 19 rok życia). Liczy się rocznik a nie dokładna data urodzin. W kategorii tej w poszczególnych dywizjach (konkurencjach sylwetkowych) mogą być rozgrywane kategorie wiekowe (do 19, 21, 23 lat) lub wzrostowe lub wagowe zgodnie z regulaminem zawodów, jeśli liczba zgłoszonych zawodników będzie wystarczająco duża (minimum 3 zawodników w kategorii wiekowej, wzrostowej lub wagowej). Ostateczną decyzję co do podziału na kategorie wzrostowe i wagowe podejmuje po zakończeniu weryfikacji organizator zawodów wraz z sędzią głównym zawodów.

  Masters

  To kategoria ogólna otwarta dla wszystkich zawodniczek i zawodników bez względu na staż startowy oraz starty w innych federacjach, którzy kończą w bieżącym roku 35 lat lub mają więcej niż 35 lat. Liczy się rocznik a nie dokładna data urodzin. W kategorii tej w poszczególnych dywizjach (konkurencjach sylwetkowych) mogą być rozgrywane kategorie wiekowe (+40, +45, +50 lat), wzrostowe lub wagowe zgodnie z regulaminem zawodów, jeśli liczba zgłoszonych zawodników będzie wystarczająco duża (minimum 3 zawodników w kategorii wiekowej, wzrostowej lub wagowej). Ostateczną decyzję co do podziału na kategorie wiekowe, wzrostowe i wagowe podejmuje po zakończeniu weryfikacji organizator zawodów wraz z sędzią głównym zawodów.

   

  Kategorie wzrostowe i wagowe są przydzielane zawodnikom w trakcie weryfikacji na podstawie dokonywanych pomiarów wzrostu i/lub wagi. Ostateczny podział na kategorie wiekowe, wzrostowe i wagowe zostanie zatwierdzony i podany po zakończeniu weryfikacji wszystkich zawodników.

  Jeśli zawodnik lub trener ma wątpliwości co do prawa startu w danej kategorii, to proszony jest o kontakt (wiadomość tekstową) z biurem zawodów:

  WhatsApp: +48 602 650 291

  Mail: [email protected]

   

  UWAGA!

   Informacja dla zawodników chcących wystartować w zawodach typu PRO QUALIFIER w konkurencji OPEN/SENIORÓW (w konkurencji, w której można walczyć o kartę IFBB PRO) w dowolnym kraju na świecie.

  Przed pierwszym startem w zawodach typu PRO QUALIFIER zawodnik kraju, w którym rozgrywane są zawody REGIONAL QUALIFIER (kwalifikacje regionalne), powinien najpierw wystartować w kwalifikacjach regionalnych (zawodach typu Regional Qualifier) w swoim kraju ojczystym, którego obywatelstwo ma wpisane w paszporcie/ID lub kraju, w którym zawodnik mieszka na stałe (wymagany jest dokument świadczący o stałym pobycie przez minimum 3 miesiące w danym kraju) i którego barwy zawodnik reprezentuje.

  Zawodnik danego kraju po starcie w zawodach regionalnych (Regional Qualifier) otrzymuje automatycznie Certyfikat Kwalifikacji Regionalnych, który umożliwia mu udział w dowolnych zawodach rangi PRO QUALIFIER na całym świecie i walkę o kartę IFBB PRO w kategorii OPEN/Seniorów przez kolejne 12 miesięcy od momentu startu w zawodach Regional Qualifier.

   Certyfikat Kwalifikacji Regionalnych uzyskuje każdy zawodnik, który wziął udział w zawodach Regional Qualifier w swoim kraju (ojczystym lub stałego zamieszkania). Nie jest wymagane posiadanie żadnego zaświadczenia o jego uzyskaniu w formie papierowej lub elektronicznej.

  Kalendarz zawodów typu Regional Qualifier oraz zawodów typu PRO Qualifier w Polsce znajduje się na stronie zawodów w zakładce:

  https://ifbbpro.com.pl/kalendarz-zawodow-npc-w-polsce/

  Więcej informacji możesz uzyskać pisząc na:

  ▪︎ WhatsApp: +48 602 650 291

  ▪︎ Mail: [email protected]

  Udostępnij na facebooku!

  Sponsorzy i partnerzy festiwalu

  sponsor-logo
  sponsor-logo
  sponsor-logo
  sponsor-logo
  sponsor-logo
  sponsor-logo
  sponsor-logo
  sponsor-logo
  sponsor-logo
  sponsor-logo
  sponsor-logo
  sponsor-logo
  sponsor-logo
  sponsor-logo
  sponsor-logo

  DO FESTIWALU POZOSTAŁO:

  WARSZAWA

  Show Buttons
  Hide Buttons