OGÓLNY REGULAMIN WSZYSTKICH ZAWODÓW FEDERACJI
NPC WORLDWIDE & IFBB PRO LEAGUE W POLSCE
- CEL ZAWODÓW
Celem wszystkich tegorocznych edycji Europejskiego Festiwalu Sportów Sylwetkowych federacji NPC Worldwide & IFBB Professional League jest przyznanie zwycięzcom zawodów, konkurencji sylwetkowych i kategorii tytułów mistrzowskich federacji oraz popularyzacja sportów sylwetkowych na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.
- NAZWY I RODZAJE ZAWODÓW FEDERACJI NPC WORLDWIDE & IFBB PROFESSIONAL LEAGUE ROZGRYWANYCH W POLSCE W BIEŻĄCYM ROKU
https://ifbbpro.com.pl/harmonogram-zawodow-schedule/
- PROMOTOR I ORGANIZATORZY ZAWODÓW
▪︎ Promotor zawodów: Robert Piotrkowicz
▪︎ Międzynarodowa Federacja Kulturystyki i Fitness
“NPC Worldwide & IFBB Professional League”
▪︎ „Polska Federacja Kulturystyki NPC IFBB PRO Poland”
▪ “Akademia Sportów Sylwetkowych”
- TERMIN I MIEJSCE ZAWODÓW
https://ifbbpro.com.pl/harmonogram-zawodow-schedule/
- HARMONOGRAM WERYFIKACJI I ZAWODÓW
https://ifbbpro.com.pl/harmonogram-zawodow-schedule/
- PRZYJAZD I WERYFIKACJA UCZESTNIKÓW
Uczestnicy zawodów przyjeżdżają w dniu weryfikacji (piątek lub sobota zależnie od podanej w harmonogramie daty zawodów) i zgłaszają się do biura zawodów.
Dokładne godziny weryfikacji dla poszczególnych konkurencji sylwetkowych są podane w harmonogramie weryfikacji i zawodów:
https://ifbbpro.com.pl/harmonogram-zawodow-schedule/
Jeśli zawodnik bierze udział w kilku konkurencjach sylwetkowych (dywizjach) lub w obu konkursach odbywających się w ten sam weekend, to weryfikuje się na wszystkie konkurencje i zawody jednocześnie.
Zawodnicy proszeni są o punktualne przybycie na weryfikację w wyznaczonych godzinach dla swojej konkurencji sylwetkowej aby uniknąć niepotrzebnego, kilkugodzinnego oczekiwania na weryfikację swojej konkurencję sylwetkowej.
- MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE I STRONY INTERNETOWE FEDERACJI I ZAWODÓW ORGANIZOWANYCH W POLSCE
▪︎ Oficjalne profile na Instagramie:
@npc_poland_ifbb_pro_league
@ifbbpropoland_official
@Robert_Piotrkowicz_Official
@npc_worldwide_festival
@olympia_amateur_poland_ifbbpro
@ifbb.poland
@npc_poland_natural_festival
▪︎ Oficjalne profile na Facebooku:
@RobertPiotrkowicz
@ifbbpropoland_official
@festiwalsportowsylwetkowych
▪︎ Oficjalna strona zawodów federacji NPC Worldwide & IFBB Professional League w Polsce:
www.ifbbpro.com.pl
▪ Oficjalny podcast federacji NPC Worldwide & IFBB Professional League w Polsce „Tajemnice Backstage’u”:
https://m.youtube.com/@TajemniceBackstageu
▪︎ Kanał YouTube NPC IFBB PRO POLAND z relacjami i filmami z zawodów:
https://youtube.com/c/NPCIFBBPROPOLAND
- UCZESTNICTWO W ZAWODACH – MINIMALNY WIEK ORAZ STAN ZDROWIA
W zawodach mogą startować osoby, które ukończyły 18 lat po okazaniu dokumentu tożsamości. Zgodnie z najnowszymi przepisami wprowadzonymi 1 stycznia 2024 roku, do startu w zawodach federacji NPC Worldwide organizowanych we wszystkich krajach na świecie mogą być dopuszczeni zawodnicy, którzy w dniu zawodów będą mieli ukończone 18 lat (obchodzili już 18 urodziny).
Od zawodników nie jest wymagane przedstawienie zaświadczenia lekarskiego o stanie zdrowia i możliwości współzawodnictwa sportowego, gdyż wszyscy uczestnicy startują w zawodach na własną odpowiedzialność i potwierdzają to w formularzu rejestracyjnym na wybrane zawody. W związku z powyższym zalecamy skontrolowanie swojego stanu zdrowia tuż przed zawodami u lekarza sportowego.
- CERTYFIKAT KWALIFIKACJI REGIONALNYCH
Zgodnie z aktualnymi przepisami federacji NPC Worldwide obowiązującymi w Polsce w roku 2025, zawodnicy reprezentujący Polskę i posiadający licencję członkowską federacji NPC Worldwide wyrobioną na Polskę (tj. Obywatele Polski z polskim paszportem oraz obcokrajowcy posiadający paszport dowolnego kraju przebywający, mieszkający, pracujący lub uczący się w Polsce – rezydenci Polski), aby móc brać udział w dowolnych kategoriach i konkursach federacji NPC Worldwide odbywających się poza Polską, mają obowiązek wcześniejszego startu w kategorii Open Regional w zawodach odbywających się w Polsce w roku 2025. Obowiązek startu w kategorii Open Regional w Polsce mają również zawodnicy, którzy chcą walczyć o kartę IFBB PRO w kategorii Open Pro Qualifier w zawodach odbywających się w Polsce oraz poza granicami naszego kraju.
Certyfikat Kwalifikacji Regionalnych i zasady startu w zawodach rangi PRO Qualifier – REGIONAL CERTIFICATE & PRO QUALIFIER RULES:
https://www.ifbbpro.com/npc-worldwide/rules/
- KRYTERIA OCENY I PRZEPISY DOTYCZĄCE SĘDZIOWANIA ZAWODÓW
Każde zawody federacji NPC Worldwide są sędziowane przez co najmniej pięcioosobowy panel sędziowski składający się z certyfikowanych sędziów NPC Worldwide & IFBB Professional League z Europy oraz USA.
Aktualne kryteria i przepisy sędziowania dla każdej konkurencji sylwetkowej (dywizji) dostępne są w języku angielskim na naszej stronie internetowej w zakładce: REGULAMINY /Konkurencje, kategorie i regulamin sędziowania:
https://ifbbpro.com.pl/konkurencje-kategorie-i-regulamin-sedziowania/
Kryteria oceny, doboru stroju startowego oraz przepisy dotyczące sędziowania nowej kategorii sylwetkowej (dywizji) o nazwie FIT MODEL, wprowadzonej od 1 stycznia 2025 r. do rozgrywania podczas wszystkich konkursów NPC Worldwide w Polsce (Natural Regional / Open Regional / Pro Qualifier) są podane na stronie:
https://npcnewsonline.com/fit-model-division-rules/
- LICENCJA CZŁOKNOWSKA ZAWODNIKA FEDERACJI NPC WORLDWIDE
Zgodnie z regulaminem ligi NPC Worldwide, począwszy od 1 stycznia 2020 r., wszyscy zawodnicy, którzy chcą brać udział w zawodach organizowanych pod patronatem ligi NPC Worldwide w dowolnym kraju na świecie są zobowiązani do zarejestrowania się na stronie:
http://www.npcworldwide-register.com
jako członek ligi NPC Worldwide i opłacenia licencji członkowskiej na dany rok kalendarzowy. Opłata dla zawodników reprezentujących dowolny kraj Unii Europejskiej wynosi 55 USD (dolarów amerykańskich) i można ją wnosić przez w/w stronę. Po dokonaniu rejestracji na tej stronie i wniesieniu opłaty zawodnik otrzymuje kartę członkowską w formie cyfrowej, którą można pobrać ze strony federacji światowej na urządzenie elektroniczne oraz/lub wydrukować ją.
Wszyscy zawodnicy są zobowiązani do okazania potwierdzenia członkostwa w lidze NPC Worldwide (licencji członkowskiej) na weryfikacji poprzedzającej każde zawody, w których chcą wziąć udział. Jeśli zawodnik nie może wyrobić licencji członkowskiej NPC Worldwide przez stronę federacji (bez względu na powód), to będzie mógł wyrobić ją w dniu weryfikacji. W takim przypadku opłata licencyjna jest wyższa o minimum 50% od ceny regularnej (online) ze względu na opłaty serwisowe.
Zawodnicy biorący udział w zawodach pod patronatem federacji NPC Worldwide nie muszą być zrzeszeni w żadnych klubach lub organizacjach sportowych. Posiadanie licencji NPC Worldwide nie ogranicza możliwości uczestnictwa zawodników w konkursach organizowanych przez inne federacje w Polsce i za granicą.
- ZGŁOSZENIA I REJESTRACJA ZAWODNIKÓW
Rejestracja zawodników odbywa się wyłącznie on-line poprzez stronę www.ifbbpro.com.pl i jest ona niezbędna, aby zawodnik został wpisanym na listę startową. Rejestracja on-line rozpoczyna się 60 dni przed zawodami, a upływa 4 lub 5 dni przed datą ich rozpoczęcia. Po tym terminie listy zgłoszeń i rejestracja on-line na stronie internetowej będą zamknięte. Organizator zastrzega sobie prawo wcześniejszego zakończenia przyjmowania zgłoszeń i rejestracji zawodników (nie wcześniej jednak niż 14 dni przed zawodami), jeśli liczba zgłoszonych zawodników będzie bardzo duża.
- WYBÓR KATEGORII GŁÓWNEJ
Zawodnicy biorący udział w zawodach rangi Regional Qualifier mogą startować jednocześnie w kilku kategoriach głównych (categories) spośród:
▪︎ True Novice Regional
▪︎ Beginner Regional
▪︎ Novice Regional
▪︎ Junior Regional
▪︎ Master Regional
▪︎ Open Regional (Senior Regional)
Zawodnicy biorący udział w zawodach rangi Pro Qualifier mogą startować jednocześnie w kilku kategoriach głównych spośród:
▪︎ True Novice PQ
▪︎ Beginner PQ
▪︎ Novice PQ
▪︎ Junior PQ
▪︎ Master PQ
▪︎ Open PQ (kategoria z kartami IFBB PRO)
Zawodnicy mogą startować jednocześnie w dwóch lub nawet trzech różnych konkurencjach sylwetkowych (divisions), w każdej z wyżej wymienionych kategorii głównych (categories). Dla mężczyzn będą to np.:
▪︎ True Novice Bodybuilding, True Novice Classic Physique, True Novice Men’s Physique oraz
▪︎ Beginner Bodybuilding, Beginner Classic Physique, Beginner Men’s Physique oraz
▪︎ Novice Bodybuilding, Novice Classic Physique, Novice Men’s Physique oraz
▪︎ Junior (lub Master) Bodybuilding, Junior (lub Master) Classic Physique, Junior (lub Master) Men’s Physique oraz
▪︎ Open Bodybuilding, Open Classic Physique, Open Men’s Physique.
Wyjątek stanowi nowa konkurencja sylwetkowa przeznaczona dla kobiet o nazwie FIT MODEL. Wybierając tę konkurencję sylwetkową nie można równocześnie wybrać drugiej konkurencji sylwetkowej tj. Bikini, Wellness itd. W kategorii FIT MODEL można oczywiście (tak jak w innych konkurencjach sylwetkowych) brać równocześnie udział w kilku kategoriach głównych spośród: True Novice, Beginner, Novice, Junior, Master, Open (Senior).
Każdy zawodnik ma prawo startu w dowolnej liczbie kategorii głównych (categories) rozgrywanych w trakcie trwania jednodniowych i dwudniowych zawodów, jeśli tylko spełnia wymogi uczestnictwa (staż, wiek, osiągnięcia) w danej kategorii głównej.
- WERYFIKACJA ZAWODNIKÓW – ATHLETE’S CHECK-IN
Weryfikacja wszystkich startujących zawodników odbędzie się zgodnie z czasem i kolejnością podaną w zakładce HARMONOGRAM I MIEJSCE ZAWODÓW na stronie:
https://ifbbpro.com.pl/harmonogram-zawodow-schedule/
Warunkiem pozytywnego przejścia weryfikacji w przeddzień zawodów jest prezentowanie przez zawodnika „przyzwoitej” formy startowej. Osoby negatywnie zweryfikowane podczas weryfikacji przez sędziego weryfikującego oraz przez szefową biura zawodów mogą nie zostać dopuszczone do startu. Komisja sędziowska może nie dopuścić do startu zawodniczki lub zawodnika nieprzygotowanych do występu jeśli nie będzie posiadał podczas weryfikacji: dokumentu tożsamości, potwierdzenia rejestracji i potwierdzenia opłaty startowej (jeśli jej dokonywał przed weryfikacją).
Zawodnicy przystępujący do weryfikacji powinni posiadać przy sobie:
1. Dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport).
2. Licencję członkowską zawodnika NPC Worldwide na bieżący rok w formie elektronicznej (pobraną na urządzenie mobilne ze strony, na której ją wyrabiali) lub wydrukowaną na kartce. Jest ona wymagana tylko jeśli zawodnik wyrobił i opłacił ją na stronie federacji światowej, a nie podczas rejestracji na zawody.
3. Potwierdzenie opłaty startowej w formie elektronicznej na urządzeniu mobilnym lub wydrukowane na kartce jeśli opłata startowa była wykonywana przed zawodami on-line.
4. Potwierdzenie rejestracji on-line (przyjęcia zgłoszenia), które zawodnik otrzymał na adres mailowy zaraz po wypełnieniu i wysłaniu formularza rejestracji on-line. Potwierdzenie może być przedstawione w formie elektronicznej na urządzeniu mobilnym lub w formie wydruku na kartce.
5. Strój startowy. Strój jest wymagany tylko wtedy, kiedy zawodnik chce się upewnić czy spełnia on wymogi regulaminowe danej konkurencji. W pozostałych przypadkach nie ma potrzeby jego pokazywania podczas weryfikacji. Strój wymagany jest OBOWIĄZKOWO tylko od zawodniczek konkurencji sylwetkowej FIT MODEL.
6. Pen drive z nagraniem do programu dowolnego jeśli jest wymagany w danej konkurencji sylwetkowej.
7. Od wszystkich zawodniczek konkurencji sylwetkowej FIT MODEL wymagany jest na weryfikacji w piątek strój startowy zgodny z regulaminem federacji: https://npcnewsonline.com/fit-model-division-rules/
Zawodniczka konkurencji FIT MODEL powinna stawić się na weryfikację w stroju startowym w celu potwierdzenia zgodności stroju z aktualnie obowiązującymi przepisami. Zawodniczka powinna mieć założony strój startowy już w momencie dokonywania pomiaru wzrostu na weryfikacji. Jeśli zawodniczka nie jest pewna czy dany krój stroju (lub materiał, z którego wykonany jest strój) jest akceptowany, to zalecamy posiadanie podczas weryfikacji drugiego stroju w innym dopuszczalnym przepisami kroju (lub/i materiale).
Wymagania dotyczące muzyki do programu dowolnego.
Utwór muzyczny na pendrive do programu dowolnego (posing routine) wymagany jest w następujących konkurencjach sylwetkowych (divisions): Men’s Bodybuilding, Men’s Classic Physique, Women’s Physique, Women’s Bodybuilding, Women’s Fitness (Fitness gimnastyczne kobiet). Pendrive należy podpisać imieniem i nazwiskiem i koniecznie przekazać do biura zawodów w dniu weryfikacji. Nie przyjmujemy muzyki do programu dowolnego na innych nośnikach niż pendrive. Nie przyjmujemy mużyki w innej formie tj. link, sms, maili. W przypadku braku muzyki do programu dowolnego nagranej na pendrive, braku pendrive z muzyką podczas weryfikacji lub nie przekazania jej przez zawodnika do biura zawodów podczas weryfikacji (zawodnik ma obowiązek samodzielnie zadbać o przekazanie muzyki na pendrive obsłudze biura zawodów), zawodnik będzie wykonywał program dowolny do muzyki dostarczonej przez organizatora. Nośniki z muzyką przyjmujemy TYLKO w dniu weryfikacji. Nie przyjmujemy ich w dniu zawodów. Utwór do programu dowolnego powinien być nagrany w formacie MP3. Utwór do programu dowolnego powinien być nagrany jako pierwszy (na nośniku pendrive nie mogą znajdować się inne utwory). Pendrive musi być podpisany imieniem i nazwiskiem oraz sprawdzony po nagraniu przez zawodnika. Utwór muzyczny powinien trwać maksymalnie 60 sekund. Czas wykonywania przez zawodnika programu dowolnego zależny jest od ilości startujących zawodników i może trwać od 30 do 60 sekund. Decyzję o czasie jego trwania podejmuje sędzia główny w porozumieniu z organizatorem zawodów. Programy dowolne może wykonywać 3 lub 5 zawodników w danej kategorii (class). Jeżeli nagranie do programu dowolnego ma się rozpocząć w momencie gdy zawodnik jest już na środku sceny, to koniecznie powinien on umieścić na pendrive naklejkę z napisem ON STAGE. Jeśli zawodnik nie umieści takiego napisu na pendrive, to utwór zostanie uruchomiony w momencie wejścia zawodnika na scenę (OFF STAGE). W trakcie trwania zawodów nie będzie można już tego zmienić. Tuż po zakończeniu zawodów oraz w przerwie obiadowej między pierwszym a drugim blokiem konkursu zawodnik może odebrać swój pendrive bezpośrednio od realizatora dźwięku lub w biurze biletowym lub biurze zawodów. Nie odebrane w dniu zawodów (do godziny 23:00) pendrive’y z podkładem muzycznym nie są przechowywane przez biuro zawodów ani organizatora, dlatego też NIE MA MOŻLIWOŚCI ich odzyskania i odebrania w późniejszym terminie.
- WPISOWE I PŁATNOŚCI
Aktualne ceny wpisowego (opłaty startowej) za poszczególne kategorie i konkurencje sylwetkowe, w których zawodnik chce wziąć udział, są podane w formularzu rejestracyjnym/zgłoszeniowym na stronie zawodów w zakładce REJESTRACJA ZAWODNIKÓW.
Wpłaty (przelew) za wpisowe na wybrane zawody (ewentualnie również za: wejściówki na backstage i widownię dla osoby towarzyszącej i trenera, za usługę brązowienia natryskowego, za pakiet multimedialny czyli zdjęcia wysokiej jakości z prezentacji indywidualnej, zdjęcia z porównań grupowych ze sceny zawodów oraz nagranie relacji wideo wysokiej jakości z prezentacji indywidualnych, porównań, dekoracji i całych zawodów) należy dokonać na jedno z poniższych kont (numery kont podane są również na końcu formularza rejestracyjnego) lub zapłacić gotówką podczas weryfikacji dzień przed zawodami:
1. Konto dla wpłat w złotych polskich (PLN):
AKADEMIA SPORTÓW SYLWETKOWYCH
Bank Millennium SA, ul. Stanislawa Zaryna 2A, Warszawa
Nr konta 13 1160 2202 0000 0003 4091 1629
2. Konto dla wpłat w euro (EUR):
AKADEMIA SPORTÓW SYLWETKOWYCH
Bank Millennium SA, ul. Stanislawa Zaryna 2A, Warszawa
SWIFT: BIGBPLPW
Nr konta (BIC): PL 93 1160 2202 0000 0003 8436 1921
3. Konto systemu PayPal:
[email protected]
Płatności na konto systemu PayPal są obciążone opłatą serwisową w wysokości 4,8% wpłacanej sumy.
4. Płatność gotówką podczas weryfikacji w piątek lub sobotę przed zawodami. Przy wyborze tej opcji płatności doliczone zostanie 10% opłaty serwisowej. System rejestracyjny dolicza automatycznie 10% opłaty serwisowej do sumy zamówienia po zaznaczeniu tej opcji w formularzu rejestracyjnym. Ta opcja płatności może nie być dostępna dni przed zawodami.
Jeśli zawodnik nie zarejestrował się on-line przez formularz rejestracyjny, tylko rejestruje się na zawody w piątek podczas weryfikacji (nie zawsze jest to możliwe i organizator nie ma obowiązku umożliwienia rejestracji zawodnikowi w ten sposób), to płatność przyjmowana jest tylko gotówką, a do sumy opłat startowych zostanie doliczone 20% opłaty serwisowej.
W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko zawodnika, za którego wnoszona jest opłata oraz datę i nazwę zawodów, za które dokonywana jest wpłata np.: „Jan Kowalski, Wpisowe za zawody 5 maja 2025 – Champions Cup Pro Qualifier”.
Ostateczna suma za wpisowe na zawody i ewentualnie opłaty za dodatkowe usługi tj.: bilety na backstage i widownię dla trenera i osób towarzyszących, brązowienie natryskowe, pakiet multimedialny zdjęć i filmów ze sceny, będzie podana na ostatniej stronie formularza rejestracyjnego po wybraniu i zaznaczeniu formy płatności. Podaną sumę należy wpłacić przed wysłaniem wypełnionego formularza na jedno z podanych tam kont, a następnie potwierdzenie tej wpłaty (plik pdf, kopię, zdjęcie przelewu, screenshot) dołączyć we wskazanym miejscu formularza. Zaraz po wysłaniu wypełnionego zgłoszenia z dołączonym potwierdzeniem opłaty (około 5 minut) zawodnik otrzyma na swój adres mailowy potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia (wiadomość e-mail) wygenerowane przez nasz system rejestracyjny. W tym momencie zawodnik zostanie dodany do listy startujących i ostatecznie zakończy proces rejestracji on-line na zawody.
Podane w formularzu rejestracyjnym ceny wpisowego na zawody i za inne usługi obowiązują do 15 dni przed zawodami. Po tym terminie organizator zastrzega sobie prawo zmiany (podwyższenia) ceny wpisowego na zawody i innych opłat bez wcześniejszej informacji na ten temat.
Osoby startujące, które wniosły opłatę w formie przelewu bankowego lub na konto PayPal, proszone są o zabranie ze sobą na weryfikację potwierdzenia wpłaty w formie elektronicznej na urządzeniu mobilnym lub w formie wydruku potwierdzającego dokonanie przelewu.
W przypadku gdy zawodnik zarejestrował się i wniósł opłatę wpisowego, ale z powodu choroby lub kontuzji nie może wziąć udziału w zawodach, ma prawo zwrócić się do promotora zawodów z prośbą o przeniesienie opłaty na kolejny termin, w którym będą odbywały się zawody NPC w Polsce. Każdy taki przypadek będzie rozpatrywany przez organizatora indywidualnie.
Promotor zastrzega sobie prawo do odmowy przeniesienia opłaty startowej na inny termin w przypadku stwierdzenia przez niego braku uzasadnionej przyczyny rezygnacji z udziału w zawodach np. nie przygotowanie na czas oczekiwanej formy sportowej, brak odpowiedniej dokumentacji medycznej ze strony zawodnika, zbyt późne zgłoszenie rezygnacji zawodnika z udziału w zawodach itp.
Zawodnik może ubiegać się o przeniesienie opłaty startowej na inny termin zawodów tylko jeśli zgłosi rezygnację z udziału w zawodach z powodu kontuzji lub choroby, ale nie później niż 5 dni przed zawodami (do poniedziałku w tygodniu, w którym odbywają się zawody do godziny 22:00) i przedstawi równocześnie w wymaganym terminie odpowiednie zaświadczenie i dokumentację medyczną od lekarza specjalisty.
Wiadomość o chęci rezygnacji ze startu w zawodach wraz z dokumentacją medyczną i zaświadczeniem od lekarza specjalisty potwierdzającym przyczynę rezygnacji, należy wysłać na maila biura zawodów [email protected] oraz równocześnie poinformować o tym telefonicznie organizatora zawodów poprzez WhatsApp: +48 602 650 291 do poniedziałku w tygodniu, w którym odbywają się zawody do godziny 22:00.
Wpisowe nie podlega zwrotowi ani przeniesieniu na inny termin w przypadku rezygnacji zawodnika ze startu po tym terminie np. w wyniku spóźnienia się zawodnika na start w swojej kategorii, rezygnację ze startu z powodu kontuzji lub choroby po zakończeniu weryfikacji itp.
Podczas weryfikacji każdy zawodnik otrzyma opaskę na nadgarstek, którą powinien nosić przez cały czas trwania zawodów. Opaska ta umożliwia wejście na halę oraz poruszanie się po zapleczu sceny (backstage) w dniu startu zawodnika. Jeśli zawodnik zarezerwował opaskę dla trenera lub osoby towarzyszącej podczas rejestracji on-line, to również odbiera opaskę dla takiej osoby w trakcie weryfikacji.
Wszyscy zawodnicy są zobowiązani do przestrzegania zasad określonych w regulaminie porządkowym dla zawodników, umieszczonym w zakładce REGULAMINY / Regulamin Porządkowy na stronie zawodów:
https://ifbbpro.com.pl/regulamin-porzadkowy
Nie przestrzeganie przez zawodnika lub jego trenera regulaminu porządkowego (każdego z punktów w nim umieszczonego) jest równoznaczne z dyskwalifikacją danego zawodnika z zawodów.
- KONKURENCJE SYLWETKOWE I KATEGORIE GŁÓWNE – DIVISIONS AND CATEGORIES
Każde zawody NPC są rozgrywane w 10 konkurencjach sylwetkowych (divisions):
▪ Women’s Fit Model
▪︎ Women’s Bikini
▪︎ Women’s Wellness
▪︎ Women’s Figure
▪︎ Women’s Physique
▪︎ Women’s Bodybuilding
▪︎ Women’s Fitness
▪︎ Men’s Physique
▪︎ Men’s Classic Physique
▪︎ Men’s Bodybuilding
Każda z 10 konkurencji sylwetkowych (divisions) może być rozgrywana w kilku kategoriach głównych (categories).
W zawodach rangi Regional Qualifier będą to kategorie:
▪︎ True Novice Regional
▪︎ Beginner Regional
▪︎ Novice Regional
▪︎ Junior Regional
▪︎ Master Regional
▪︎ Open Regional (Senior Regional)
W zawodach rangi PRO Qualifier będą to kategorie:
▪︎ True Novice PQ
▪︎ Beginner PQ
▪︎ Novice PQ
▪︎ Junior PQ
▪︎ Master PQ
▪︎ Open PQ (Senior PQ) – kategoria z kartami IFBB PRO
Zależnie od liczby zgłoszonych zawodników kategorie główne (categories) mogą być podzielone na kilka kategorii wzrostowych (classes) np.:
▪︎ do 155cm, 159cm, 163cm, 166cm, 170cm, +170cm (kobiety) lub inne
▪︎ do 170cm, 173cm, 175cm, 180cm, 183cm, +183cm (mężczyźni) lub inne
wagowych (classes) np.:
▪︎ do 75kg, 80kg, 90kg, 102,5kg, +102,5kg (mężczyźni) lub inne
lub wiekowych (classes):
▪︎ 18-19 lat (Teenager) i 18-23 lata (Junior)
▪︎ +35 lat, +40 lat, +45 lat, +50 lat (Master)
Zwycięzcy kategorii wzrostowych oraz wagowych (classes) danej kategorii głównej (category) w danej konkurencji sylwetkowej (division) mogą walczyć w kategorii Overall. W kategorii Overall wybierany jest absolutny zwycięzca danej kategorii głównej w danej konkurencji sylwetkowej np. Overall Bodybuilding True Novice, Overall Men’s Physique Beginner, Overall Bikini Novice, Overall Classic Physique Open (Senior) itd.
- ZASADY STARTU W KATEGORIACH GŁÓWNYCH (OGÓLNYCH)
Lista kategorii głównych rozgrywanych podczas zawodów federacji NPC Worldwide w Polsce oraz kryteria i zasady udziału w tych kategoriach:
▪︎ True Novice Regional – Kategoria przeznaczona dla zawodników (debiutantów) startujących pierwszy raz w zawodach federacji NPC Worldwide. Zawodnicy startujący wcześniej w zawodach innych federacji lub zawodach nie związanych z jakimikolwiek federacjami mogą wystartować w kategorii głównej True Novice. Mogą być w niej rozgrywane kategorie wzrostowe lub wagowe w każdej z 10 konkurencji sylwetkowych (divisions), jeśli liczba zgłoszonych zawodników będzie odpowiednio duża.
▪︎ Beginner Regional – Kategoria przeznaczona dla zawodników startujących pierwszy, drugi lub najwyżej trzeci raz w konkursie federacji NPC Worldwide. Wcześniejsze starty w konkursach innych federacji nie mają znaczenia i nie są brane pod uwagę jako kryterium ograniczające start w tej kategorii. Mogą być w niej rozgrywane kategorie wzrostowe lub wagowe w każdej z 10 konkurencji sylwetkowych (divisions), jeśli liczba zgłoszonych zawodników będzie odpowiednio duża.
▪︎ Novice Regional – Kategoria przeznaczona dla zawodników (debiutantów) startujących pierwszy raz w zawodach federacji NPC Worldwide oraz dla każdego zawodnika, który w bieżącym roku kalendarzowym (!) nie wygrał kategorii Overall w kategoriach głównych Novice, Master, Open (Senior) oraz nie wygrał kategorii wzrostowej lub wagowej w kategorii głównej Open (Senior), w której startowało minimum 3 zawodników. Wyniki zawodów (wygrane zawodnika w zawodach NPC) z poprzednich lat nie są brane pod uwagę jako kryterium ograniczające udział w kategorii głównej Novice w bieżącym roku kalendarzowym. Mogą być w niej rozgrywane kategorie wzrostowe lub wagowe w każdej z 10 konkurencji sylwetkowych (divisions), jeśli liczba zgłoszonych zawodników będzie odpowiednio duża.
▪︎ Junior Regional lub Junior PQ – Kategoria przeznaczona dla zawodników w wieku od 18 do 23 lat. Zgodnie z przepisami zawodnik w dniu zawodów ma mieć ukończone 18 lat oraz nie mógł obchodzić jeszcze 24 urodzin. Może być rozgrywana również dodatkowa kategoria wiekowa o nazwie Teenager przeznaczona dla zawodników w wieku 18-19 lat, którzy mają już 18 lat, do dnia zawodów nie obchodzili jeszcze 20 urodzin, jeśli będzie odpowiednio duża ilość zgłoszonych zawodników (minimum 3 zawodników).
▪︎ Master Regional lub Master PQ – Kategoria przeznaczona dla zawodników w wieku 35 lat i powyżej 35 lat. Mogą być rozgrywane również dodatkowo inne kategorie wiekowe poza podstawową kategorią Master +35 lat tj.: +40 lat, +45 lat, +50 lat jeśli będzie odpowiednio duża ilość zgłoszonych zawodników (minimum 3 zawodników w danym przedziale wiekowym/kategorii wiekowej). Liczy się rocznik a nie dokładna data urodzenia (rok, w którym zawodnik rozpocznie lub już rozpoczął dany wiek).
▪︎ Open Regional (Senior Regional) – Kategoria przeznaczona dla zawodników w wieku powyżej 18 lat bez względu na staż startowy i osiągnięcia. Mogą być w niej rozgrywane kategorie wzrostowe lub wagowe w każdej z 10 konkurencji sylwetkowych (divisions), jeśli liczba zgłoszonych zawodników będzie odpowiednio duża. Udział w kategorii Open Regional daje prawo startu w dowolnych zawodach zagranicznych NPC Worldwide oraz w zawodach rangi Pro Qualifier w Polsce i na całym świecie do końca bieżącego roku kalendarzowego.
▪︎ True Novice PQ – Kategoria przeznaczona dla zawodników startujących pierwszy raz ale w zawodach rangi Pro Qualifier. Zawodnicy startujący wcześniej w zawodach rangi Regional Qualifier, w zawodach innych federacji lub w zawodach nie związanych z jakimikolwiek federacjami mogą brać udział w kategorii głównej True Novice PQ. Mogą być w niej rozgrywane kategorie wzrostowe lub wagowe w każdej z 10 konkurencji sylwetkowych (divisions), jeśli liczba zgłoszonych zawodników będzie odpowiednio duża.
▪︎ Beginner PQ – Kategoria przeznaczona dla zawodników startujących pierwszy, drugi lub najwyżej trzeci raz ale w zawodach rangi Pro Qualifier. Zawodnicy startujący wcześniej w zawodach rangi Regional Qualifier, w zawodach innych federacji lub w zawodach nie związanych z jakimikolwiek federacjami mogą wystartować w kategorii głównej Beginner PQ. Mogą być w niej rozgrywane kategorie wzrostowe lub wagowe w każdej z 10 konkurencji sylwetkowych (divisions), jeśli liczba zgłoszonych zawodników będzie odpowiednio duża.
▪︎ Novice PQ – Kategoria przeznaczona dla zawodników (debiutantów) startujących pierwszy raz w zawodach rangi Pro Qualifier oraz dla każdego zawodnika, który w bieżącym roku kalendarzowym (!) nie wygrał kategorii Overall w kategoriach głównych Novice PQ, Master PQ, Open PQ (Senior PQ) oraz nie wygrał kategorii wzrostowej lub wagowej w kategorii głównej Open PQ (Senior PQ), w której startowało minimum 3 zawodników. Wyniki zawodów (wygrane zawodnika w zawodach NPC Worldwide) z poprzednich lat nie są brane pod uwagę jako kryterium ograniczające udział w kategorii głównej Novice PQ w bieżącym roku kalendarzowym. Mogą być w niej rozgrywane kategorie wzrostowe lub wagowe w każdej z 10 konkurencji sylwetkowych (divisions), jeśli liczba zgłoszonych zawodników będzie odpowiednio duża.
▪︎ Open PQ (Senior PQ) – Kategoria przeznaczona dla zawodników w wieku powyżej 18 lat bez względu na staż startowy i osiągnięcia. Mogą być w niej rozgrywane kategorie wzrostowe lub wagowe w każdej z 10 konkurencji sylwetkowych (divisions), jeśli liczba zgłoszonych zawodników będzie odpowiednio duża. Open PQ to jedyna kategoria główna (category) w każdej z dziesięciu konkurencji sylwetkowych (divisions), w której zawodnicy walczą o jedną z 10 kart IFBB PRO League. Karta IFBB PRO jest przyznawana zwycięzcy kategorii Overall lub Open w każdej z 10 rozgrywanych dywizji, w której startuje minimum 5 zawodników.
Dodatkowe przepisy dotyczące startu w kategoriach zawodów NPC Worldwide:
▪︎ Kategorie wzrostowe lub wagowe (classes) mogą być łączone ze sobą jeśli liczba zgłoszonych zawodników w danej kategorii jest mniejsza niż 5 osób lub może być rozgrywana tylko jedna kategoria Open (otwarta) bez podziału na kategorie wzrostowe lub wagowe.
▪︎ Każdy zawodnik biorący udział w zawodach NPC może startować jednocześnie w dowolnej ilości kategorii głównych (categories) spośród: Junior Regional lub Master Regional, True Novice Regional, Beginner Regional, Novice Regional, Open Regional (Senior Regional), True Novice PQ, Beginner PQ, Novice PQ, Open PQ (Senior PQ) jeśli tylko spełnia ich kryteria związane z wiekiem, stażem i osiągnięciami.
▪︎ Każdy zawodnik/zawodniczka (poza zawodniczkami FIT MODEL) może startować jednocześnie (crossovers) w dowolniej liczbie konkurencji sylwetkowych (przeznaczonych dla kobiet: Bikini, Wellness, Figure, Physique, Bodybuilding, Fitness lub przeznaczonych dla mężczyzn: Men’s Physique, Classic Physique, Bodybuilding) podczas tych samych zawodów.
▪︎ Kategorie wzrostowe i wagowe są przydzielane zawodnikom ostatecznie dopiero w trakcie weryfikacji na podstawie dokonywanych pomiarów wzrostu i/lub wagi. Ostateczny podział na kategorie wiekowe, wzrostowe i wagowe zostanie zatwierdzony i podany po zakończeniu weryfikacji wszystkich zawodników.
▪︎ Jeśli zawodnik lub trener zawodnika ma wątpliwości co do prawa startu w danej kategorii głównej lub konkurencji sylwetkowej, to proszony jest o kontakt (wiadomość tekstową) z biurem zawodów:
WhatsApp: +48 602 650 291
Mail: [email protected]
▪︎ podczas obowiązkowej weryfikacji w piątek zawodnik ma możliwość zmiany na inne lub dodania innych konkurencji sylwetkowych (divisions) i/lub kategorii głównych (category), w stosunku do wybranych podczas rejestracji on-line. Wystarczy o tym powiadomić szefową biura konkursu.
Definicje konkurencji sylwetkowych i kategorii głównych rozgrywanych w konkursach NPC:
▪︎ Divisions – konkurencje sylwetkowe np.: Fit Model, Bikini, Classic Physique, Men’s Physique itd.
▪︎ Categories – kategorie główne (ogólne) np. True Novice, Beginner, Novice, Teenager, Junior, Master, Open.
▪︎ Classes – kategorie wzrostowe lub wagowe lub wiekowe np. do 165cm, do 90kg, +40 lat itd.
▪︎ Open – kategoria „otwarta” bez podziału na kategorie wzrostowe lub wagowe lub wiekowe.
▪︎ Overall – kategoria, w której startują zwycięzcy kategorii wzrostowych lub wagowych (classes) w danej kategorii głównej (category) w danej konkurencji sylwetkowej (division) np. Overall Bikini Novice.
▪︎ RQ / Regional Qualifier – konkurs/zawody rangi kwalifikacji regionalnych. Udział w tych zawodach w kategorii Open Regional (Senior Regional) w kraju, w którym zawodnik mieszka na stałe, daje prawo startu w dowolnych zawodach zagranicznych federacji NPC Worldwide oraz w zawodach rangi Pro Qualifier (w Polsce i za granicą) i jednocześnie prawo walki o kartę IFBB PRO League na całym świecie do końca aktualnego roku kalendarzowego.
▪︎ PQ / Pro Qualifier – konkurs/zawody rangi Pro Qualifier (kwalifikacje do ligi IFBB PRO). Udział w tych zawodach w kategorii Open PQ (Senior PQ) daje prawo walki o kartę IFBB PRO League w każdej z 10 rozgrywanych konkurencji sylwetkowych (dywizji).
- ZASADY PRZYZNAWANIA KART IFBB PRO W ZAWODACH RANGI PRO QUALIFIER
Zawodnicy występujący w kategorii głównej Open zawodów rangi Pro Qualifier rywalizują o jedną z 10 kart IFBB PRO League w następujących dywizjach:
▪ Women’s Fit Model – 1 PRO CARD
▪︎ Women’s Bikini – 1 PRO CARD
▪︎ Women’s Wellness – 1 PRO CARD
▪︎ Women’s Figure – 1 PRO CARD
▪︎ Women’s Physique – 1 PRO CARD
▪︎ Women’s Bodybuilding – 1 PRO CARD
▪︎ Women’s Fitness – 1 PRO CARD
▪︎ Men’s Physique – 1 PRO CAR
▪︎ Men’s Classic Physique – 1 PRO CARD
▪︎ Men’s Bodybuilding – 1 PRO CARD
Zgodnie z przepisami federacji NPC Worldwide kartą IFBB PRO League może zostać nagrodzony zwycięzca kategorii Overall lub Open w konkurencji sylwetkowej, w której rywalizowało łącznie minimum 5 zawodników. W przypadku mniejszej ilości zawodników niż 5 w danej konkurencji sylwetkowej, zawodnik ma prawo aplikacji (ubiegania się) o przyznanie mu karty IFBB PRO League zgodnie z punktem 9 (Rule 9) regulaminu federacji:
https://www.ifbbpro.com/npc-worldwide/rules/
- PODZIAŁ NA KATEGORIE WZROSTOWE, WAGOWE I WIEKOWE W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH GŁÓWNYCH I KONKURENCJACH SYLWETKOWYCH
Wstępnie planowane (na podstawie przepisów ogólnych federacji oraz wcześniej rozgrywanych zawodów w Polsce) kategorie wzrostowe, wagowe oraz wiekowe (classes) dla poszczególnych konkurencji sylwetkowych (divisions) i kategorii głównych (categories) w zawodach rangi Regional Qualifier oraz zawodach rangi Pro Qualifier:
✔ Open Regional (Senior Regional)
✔ Open PQ (kategoria z 10 kartami IFBB PRO)
1. Men’s Physique: 170cm, 173cm, 175cm, 180cm, 183cm, +183cm
2. Men’s Classic Physique: 170,2cm, 177,8cm, 182,9cm, +182,9cm
3. Men’s Bodybuilding: 75kg, 80kg, 90kg, 102,5kg, +102,5kg
4. Women’s Physique: Open lub 168cm, +168cm
5. Women’s Figure: Open lub 163cm, +163cm
6. Women’s Wellness: Open lub 163cm, +163cm
7. Women’s Fit Model: 155cm, 159cm, 163cm, 166cm, 170cm, +170cm
8. Women’s Bikini: 155cm, 159cm, 163cm, 166cm, 170cm, +170cm
9. Women’s Fitness Open
10. Women’s Bodybuilding Open
✔ Novice Regional
✔ Novice PQ
1. Men’s Physique: 170cm, 173cm, 175cm, 180cm, 183cm, +183cm
2. Men’s Classic Physique: 170,2cm, 177,8cm, 182,9cm, +182,9cm
3. Men’s Bodybuilding: Open lub 80kg, 90kg, +90kg
4. Women’s Physique: Open
5. Women’s Figure: Open
6. Women’s Wellness: Open
7. Women’s Fit Model: 155cm, 159cm, 163cm, 166cm, 170cm, +170cm
8. Women’s Bikini: 155cm, 159cm, 163cm, 166cm, 170cm, +170cm
9. Women’s Fitness Open
10. Women’s Bodybuilding Open
✔ Beginner Regional
✔ Beginner PQ
1. Men’s Physique: 170cm, 173cm, 175cm, 180cm, 183cm, +183cm
2. Men’s Classic Physique: 170,2cm, 177,8cm, 182,9cm, +182,9cm
3. Men’s Bodybuilding: Open lub 80kg, 90kg, +90kg
4. Women’s Physique: Open
5. Women’s Figure: Open
6. Women’s Wellness: Open
7. Women’s Fit Model: 155cm, 159cm, 163cm, 166cm, 170cm, +170cm
8. Women’s Bikini: 155cm, 159cm, 163cm, 166cm, 170cm, +170cm
9. Women’s Fitness Open
10. Women’s Bodybuilding Open
✔ True Novice Regional
✔ True Novice PQ
1. Men’s Physique: 170cm, 173cm, 175cm, 180cm, 183cm, +183cm
2. Men’s Classic Physique: 170,2cm, 177,8cm, 182,9cm, +182,9cm
3. Men’s Bodybuilding: Open
4. Women’s Physique: Open
5. Women’s Figure: Open
6. Women’s Wellness: Open
7. Women’s Fit Model: 155cm, 159cm, 163cm, 166cm, 170cm, +170cm
8. Women’s Bikini: 155cm, 159cm, 163cm, 166cm, 170cm, +170cm
9. Women’s Fitness Open
10. Women’s Bodybuilding Open
✔ Junior Regional (18-23 lata) – J / Teenager (18-19 lat) – T
✔ Junior PQ (18-23 lata) – J / Teenager (18-19 lat) – T
1. Men’s Physique Open lub J & T
2. Men’s Classic Physique Open lub J & T
3. Men’s Bodybuilding Open lub J & T
4. Women’s Physique Open
5. Women’s Figure Open
6. Women’s Wellness Open
7. Women’s Fit Model Open lub J & T
8. Women’s Bikini Open lub J & T
9. Women’s Fitness Open
10. Women’s Bodybuilding Open
✔ Master Regional (kategorie: +35 lat, +40 lat, +45 lat, +50 lat)
✔ Master PQ (kategorie wiekowe: +35 lat, +40 lat, +45 lat, +50 lat)
1. Men’s Physique Open lub A & B & C & D
2. Men’s Classic Physique Open lub A & B & C & D
3. Men’s Bodybuilding Open lub A & B & C & D
4. Women’s Physique Open
5. Women’s Figure Open
6. Women’s Wellness Open
7. Women’s Fit Model Open lub A & B & C & D
8. Women’s Bikini Open lub A & B & C & D
9. Women’s Fitness Open
10. Women’s Bodybuilding Open
Wymienione powyżej kategorie wzrostowe i wagowe będą rozgrywane zgodnie z podanym podziałem, jeśli zgłosi się do nich co najmniej 5 zawodników (w kategoriach wiekowych co najmniej 3 zawodników). Jeśli liczba zgłoszonych i zweryfikowanych zawodników w danej kategorii będzie mniejsza niż 5 zawodników (mniejsza niż 3 w kategorii wiekowej), to organizator może połączyć ją z kategorią wyższą lub cięższą lub rozegrać tylko kategorię open (bez podziału na kategorie wiekowe lub wagowe) jeśli będzie to uzasadnione organizacyjnie oraz zgodne z regulaminem federacji. Organizator zastrzega sobie możliwość stworzenia większej ilości kategorii wzrostowych lub wagowych lub wiekowych, o ile będzie tego wymagała liczba zgłoszonych zawodników. Ilość kategorii wagowych, wzrostowych i wiekowych będzie dostępna po weryfikacji wszystkich zawodników i ogłoszona oficjalnie rano w dniu zawodów. Listy startowe są wywieszane rano w dniu zawodów lub co najmniej 60 minut przed rozpoczęciem każdej konkurencji sylwetkowej.
- LIMITY WAGOWE W KONKURENCJI SYLWETKOWEJ CLASSIC PHYSIQUE
- PROGRAM ZAWODÓW
Zaplanowany program zawodów znajduje się w zakładce Harmonogram i miejsce zawodów:
https://ifbbpro.com.pl/harmonogram-zawodow-schedule/
Podane w harmonogramie godziny rozgrywania poszczególnych konkurencji sylwetkowych mogą ulec zmianie, w zależności od ilości zgłoszonych zawodników i finalnie rozgrywanych kategorii.
Ostateczny program zawodów oraz lista kategorii wzrostowych, wagowych i wiekowych w poszczególnych kategoriach głównych i konkurencjach sylwetkowych zostaną zatwierdzone przez biuro zawodów i sędziego głównego po zakończeniu weryfikacji oraz zostaną podane do wiadomości zawodników i trenerów rano w dniu zawodów. Zazwyczaj zaplanowany wstępnie harmonogram zawodów nie ulega żadnym zmianom po zakończeniu weryfikacji lub zmiany te są mało znaczące dla zawodników np. niewielkie przesunięcie godzin rozpoczęcia konkurencji sylwetkowych na późniejsze. O wszystkich zmianach w harmonogramie zawodnicy są informowani na bieżąco na backstage przez obsługę zawodów.
- NAGRODY DLA ZAWODNIKÓW
▪︎ Prestiżowe tytuły mistrzowskie federacji NPC Worldwide.
▪ Certyfikaty, dyplomy, karty mistrzów federacji, medale, statuetki, puchary, skórzane pasy mistrzowskie, pierścienie mistrzów federacji, korony, szarfy.
▪︎ 30 kart zawodowych IFBB PRO League umożliwiających udział w najbardziej prestiżowych zawodach na całym świecie (są przyznawane w trzech zawodach rangi Pro Qualifier)
▪︎ Nagrody rzeczowe, czeki sponsorskie, vouchery na produkty, pamiątkowe koszulki z logiem federacji oraz pakiety startowe ufundowane przez Partnerów i Sponsorów Europejskiego Festiwalu Sportów Sylwetkowych.
▪︎ Sponsorowane starty w zawodach rangi Pro Qualifier.
▪ Lista dodatkowych nagród ufundowanych przez Partnerów i Sponsorów:
https://ifbbpro.com.pl/nagrody-dla-zawodnikow/
- PRZEPISY PORZĄDKOWE NA BACKSTAGE ZAWODÓW
▪︎ Ze względów estetycznych oraz zachowania czystości i higieny w obiekcie, w którym organizowana jest impreza sportowa, wszyscy zawodnicy biorący udział w zawodach mogą używać wyłącznie brązerów niebrudzących (trudnościeralnych) w miejscu przeznaczonym do tego celu na zapleczu sceny (backstage) – brązery firmy ProTan.
▪︎ Zawodnicy mogą samodzielnie nakładać brązer lub korzystać z brązowienia natryskowego zapewnionego przez organizatora zawodów na zapleczu sceny (backstage) w ściśle określonym miejscu (stanowisko do brązowienia natryskowego i do samodzielnego nakładania brązera).
▪︎ Dokładny czas brązowienia natryskowego jest ustalany indywidualnie z każdym zawodnikiem podczas weryfikacji w piątek.
▪︎ Zawodnik dokonuje wyboru sposobu brązowienia (brązowienie natryskowe lub samodzielne nakładanie brązera) podczas rejestracji on-line i zaznacza swój wybór w formularzu rejestracyjnym.
▪︎ Oficjalnymi i jedynymi akceptowanymi produktami do brązowienia natryskowego lub do samodzielnego brązowienia skóry na naszych zawodach są produkty marki ProTan. Firma ProTan to jedyny oficjalny i wyłączny partner wszystkich konkursów federacji NPC Worldwide & IFBB Professional League, zawodów Olympia Qualifier oraz zawodów Mr. Olympia w tym roku.
▪︎ Zawodnicy nie korzystający z brązowienia natryskowego oferowanego przez organizatora odbierają podczas weryfikacji zalecane produkty firmy ProTan do samodzielnego brązowienia (dwa brązery: Base Coat oraz Top Coat, a także gąbkę i rękawiczki).
▪︎ Zawodnicy oraz ich trenerzy mogą samodzielnie nakładać brązer lub oliwkę wyłącznie na stanowisku do brązowienia natryskowego (specjalnie przygotowanym do tego celu), które znajduje się na backstage (stanowisko firmy ProTan Poland & Sklep Zawodnika). Tylko tam podłoga i ściany są odpowiednio zabezpieczone przed ich trwałym uszkodzeniem lub zabrudzeniem.
▪︎ Całkowicie niedozwolone jest samodzielne nakładanie brązera i oliwki w innym miejscu niż wyznaczone przez organizatora. Nie można tego robić więc: na ogólnodostępnym backstage dla zawodników, trenerów, osób towarzyszących i kibiców, w toaletach i w szatniach dla zawodników, korytarzach oraz tuż za sceną na sali rozgrzewkowej (strefie zawodnika).
▪︎ Oliwkowanie zawodników i wszelkie poprawki brązera tuż za sceną w strefie zawodnika (dla zawodników brązujących się samodzielnie oraz dla korzystających z brązowienia natryskowego) wykonuje bezpłatnie obsługa firmy brązującej ProTan Poland & Sklep Zawodnika.
▪︎ Bardzo prosimy zawodników i trenerów o rygorystyczne przestrzeganie powyższego regulaminu oraz wszystkich innych zaleceń organizatora i obsługi imprezy związanych z utrzymaniem higieny i czystości na obiekcie naszych zawodów.
- REGULAMIN KWALIFIKACJI DO REPREZENTACJI NARODOWEJ NA MISTRZOSTWA ŚWIATA FEDERACJI NPC WORLDWIDE W USA
Zasady przyznawania punktów do rankingu kwalifikacji do Mistrzostw Świata NPC w USA:
https://ifbbpro.com.pl/regulamin-kwalifikacji-do-mistrzostw-swiata
- WYNIKI ZAWODÓW
Wyniki wszystkich naszych konkursów są publikowane tuż po zawodach (najczęściej następnego dnia) na naszej oficjalnej stronie w zakładce:
https://ifbbpro.com.pl/wyniki-zawodow/
- POSTANOWIENIA KOŃCOWE
Sprawy sporne wynikłe podczas zawodów i nie ujęte w niniejszym regulaminie rozstrzyga promotor zawodów przy udziale sędziego głównego lub szefowej biura zawodów federacji NPC Worldwide i IFBB Professional League w Polsce.
Regulamin zatwierdził 1 stycznia 2025 roku
Robert Piotrkowicz
▪︎ IFBB Professional League Champion
▪︎ IFBB Overall World Champion
▪︎ 4 Times Mr. Olympia Open Bodybuilding Athlete
▪︎ Oficjalny Przedstawiciel i Promotor Federacji NPC Worldwide & IFBB Professional League w Polsce
▪︎ Prezes Polskiej Federacji Kulturystyki NPC IFBB PRO Poland
▪︎ Telefon/WhatsApp: +48 602 650 291
▪︎ Biuro zawodów: [email protected]